RX 470 8GB vs RX 480 8GB

VOnuR

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar arkadaşlar,

sistem için ekran kartı alacağım yeni PC topluyorum ama arada kaldım.

MSI RX470 8GB
MSI RX480 8GB

Aralarında sadece 80-100 TL gibi bir fiyat farkı var. Hangisini almalıyım karar kılamadım. Hangisi daha iyi? 470'i iyi diyorlar ama iki kartı da daha önce kullanmadım ben tam bilmediğim için araştırıyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.. Ve bu kartlar beni ne kadar götürür? Birde bu kartların MSI'ını mı yoksa Sapphire'ini mi almalıyım yani demek istediğim hangi markanınki daha iyi? Bir fark var mı aralarında?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende MSİ RX 480 8GB var. İki kart da güzel. 5-10 fps oynar aralarında. 3-4-5 sene götürür. Tabi oynamak istediğin ayarlara göre değişir. MSI da Sapphire de iyi markalar. MSI da olur Sapphire de. MSI soğutması biraz daha iyi diye biliyorum. Görünüm senin için önemliyse onu da göz önünde bulundurabilirsin. İki kartın da videolarını incele. İki firmanın sitesine gir kartların özelliklerine bak. Araştır. Şimdiden hayırlı olsun :)

Konuya oradan bakarsan RX 480 al. 100tl fark var arasında. Şu an vatana baktım 4 GB ile 8 GB arasında 70tl fark var. Bu fiyat az değil. Benim zamanımda tek monitör olmasına rağmen fiyat farkı az olduğu için aldım. RX480 al.

Boşa israf etmesin diye dedim 4 GB hangi oyuna yetmeyecek? Yinede ilerde yetmeyebilir elbet haklısın 8 GB alabilirsin yani ama daha sonra değiştirebilirim diyorsan ne gerek var 8 GB'ye. Kağıt üzerinde 470 daha iyi ama 480'i geçemiyor çoğunlukla.

Yanlış anladın dostum ben de onu diyorum RX 480 4GB alsın en doğru karar olur. 8GB ile arasında 70 tl fark var. Yoksa 8GB gereksiz. Benim zamanımda fark 40 tl'ydi ama artık dolar çok yüksek.

Boşa israf etmesin diye dedim 4 GB hangi oyuna yetmeyecek? Yinede ilerde yetmeyebilir elbet haklısın 8 GB alabilirsin yani ama daha sonra değiştirebilirim diyorsan ne gerek var 8 GB'ye. Kağıt üzerinde 470 daha iyi ama 480'i geçemiyor çoğunlukla.
Kağıt üzerinde nasıl 470 daha iyi ? Zaten adından da belli 480 daha üst bir model.

Rx 480 alma imkanınız varsa onu alın. Yoksa RX 480 4gb modelini alın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı