RX 470 çıkışını HDMI'a dönüştürünce 60 Hz üstü alınmıyor

OldSchool

Hectopat
Monitör
asus tuf 165 hz curved
Bir sorunum var. Benim ekran kartım Sapphire RX 470 8 GB 256 bit sadece tek bir çıkışı var. DVI 24+1 ben bunu HDMI'ye dönüştürdüm ve monitöre HDMI 2.0 high Speed kablo ile bağladım ama 60 Hz üstü alamıyorum. Ne yapmam gerekir? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal DVI-D kablo ile alabildiniz mi 144Hz? Ne oldu son durum?

Hocam yarın onu deneyeceğim mesajınızı biraz geç gördüm onu temin etmeye çalışıyorum.

Hocam monitörde DVI girişi yok.

Hocam monitörde DVI girişi yok.

Dönüştürücü mü kullandınız?

Hocam benim ekran kartımda zaten tek çıkış var o da DVI 24+1 onu normalde HDMI'ye dönüştürüyorum bu sebeple 60 Hz alıyorum. Siz bana çift taraflı DVI öneridiniz ama benim bu sefer de monitörümde DVI yok sadece HDMI ve DisplayPort var.

@lazye @ikseroo hocam bir buraya da bakar mısınız bildiğiniz bir çözüm var mı?

Hocam benim ekran kartımda zaten tek çıkış var o da DVI 24+1 onu normalde HDMI'ye dönüştürüyorum bu sebeple 60 Hz alıyorum. Siz bana çift taraflı DVI öneridiniz ama benim bu sefer de monitörümde DVI yok sadece HDMI ve DisplayPort var.

@lazye @ikseroo hocam bir buraya da bakar mısınız bildiğiniz bir çözüm var mı?
Alınması lazım normalde, veya ekran kartınız desteklemiyor olabilir. Bu konu hakkında pek yalan yanlış bilgi vermek istemem.
@Yener K. hocam belki bir şey biliyordur.

DVI çıkışında dolayı da olabilir ki bence bundan dolayı veya düşük bir ihtimal kullandığınız dönüştürücüden kaynaklı ama kişisel fikrimi sorarsan DVI çıkışında dolayı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı