RX 470 Coil Whine Sorunu

Mehmet Ali Kaba

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartım ASUS' un ROG STRIX modeli RX 470 ekran kartı. Bugün furmarkla test yaptım. Yaparken test sırasında bilenler bilir ortada yuvarlak bir alev vardır. Ve test sırasında ''boşluk'' tuşuna bastığınızda alev gider ve FPS'iniz tavan yapar. Bende alev kalktığında 1000 FPS görmüştüm. Sonra ince böyle gıcık bir ses gelmeye başladı kasadan. ''Allah Allah dedim hiç olmazdı.'' dedim. Sonra işte ''boşluk'' tuşuna yeniden bastım. Alev geldi, FPS düştü. Ses gitti. Zaten tak etti aha CW var dedim.

Sonra biraz canım sıkıldı çünkü başka bir nedenden dolayı ekran kartımı garantiye vermiştim ve alalı 2 hafta anca oldu. Bir daha garantiye vermek üşendiriyor.

Sizce ne yapmayalıyım? Garantiye vermem gerekir mi? Performansı etkileyen bir durum mudur, zararı var mıdır ? Ve garantiye verirsem iade hakkım olur mu ? Değişim yerine.
Şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
CW sorununda birebir değişim oluyor diye biliyorum, performans etkilediğini duymadım sadece ses diye biliyorum. Ama vermeni tavsiye ederim.
Yani ASUS ise yine ASUS veriyorlar. Anladım. Peki 1000 fps de CW olması normal midir? Çok yüksek bir Fps çünkü. 200 ya da 300 fps de pek anlaşılmıyor. Mesela bir test yaparlar serviste. Ekran kartı o an 300 fps alır anlaşılmaz. Orada her türlü bulurlar değil mi ?

Yani ASUS ise yine ASUS veriyorlar. Anladım. Peki 1000 fps de CW olması normal midir? Çok yüksek bir Fps çünkü. 200 ya da 300 fps de pek anlaşılmıyor. Mesela bir test yaparlar serviste. Ekran kartı o an 300 fps alır anlaşılmaz. Orada her türlü bulurlar değil mi ?
CW konusunda pek bir tecrübem yok hocam açık söyleyeyim daha başıma gelmedi çok şükür ki. Kart kullanıldıkça belki CW düşük fpslerde bile çıkabilir bunu düşünmek lazım. Servis konusuna gelince detay olarak belirtip göndermen de fayda var hocam ona göre test edip sorunu anlarlar bence.
Asus rx400 serisinde sıkıntılar var hatta konu bile açtım, bende msi gaming x rx480 var ucundan döndüm asus almaktan. Zorla kupon iadesi almaya bak derim sapphire yada msi tercih et amd kartlarda hocam.

CW konusunda pek bir tecrübem yok hocam açık söyleyeyim daha başıma gelmedi çok şükür ki. Kart kullanıldıkça belki CW düşük fpslerde bile çıkabilir bunu düşünmek lazım. Servis konusuna gelince detay olarak belirtip göndermen de fayda var hocam ona göre test edip sorunu anlarlar bence.
Asus rx400 serisinde sıkıntılar var hatta konu bile açtım, bende msi gaming x rx480 var ucundan döndüm asus almaktan. Zorla kupon iadesi almaya bak derim sapphire yada msi tercih et amd kartlarda hocam.
İşte bende o konuyu merak ediyorum. Kupon falan alabilirsem çok iyi olur. O zaman yarın ilk iş garantiye vermek. Ahhh yine 1 hafta... Acaba ASUS'un kendi servisine gitsem olur mu?

Madem bu kartı öldürüyorsunuz bana 2600 TL'ye öyle bir Intel NVIDIA ikilisi önerinki GTA 5 1920X1080P de Ultra'da 60 FPS'nin altına düşmesin + olarak da Media Player'de 20 TL'lik kulaklığın sesini uçursun var mı önerebilcek.
Arkadaşlar cidden bu kartı kötüleyipte alacak insanalara engel olmayın MSI mı P41M-G33 anakartından sonra ve HD 5450 ekran kartından sonra bedava verseler kapımdan içeriye sokmam net anakart ve ekran kartında ASUS'dan şaşmıycaksın 2-3 kuruş ucuz olsun diye alayım dersen maalesef ucuz etin tiritide bir yere kadar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı