RX 5600XT Coil Whine Sorunu

Yer
Eskisehir
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Arkadaşlar 6 ay önce ekran kartımda Coil Whine çıktı. Kafama bu sorunu o kadar takıyorum ki, her akşam çözümü bulunmuş mu diye internette araştırıyorum. Ekran kartım ROG STRIX RX 5600XT. Almanya'da yaşıyorum ve dilim tam gelişmediği için garantiyle tam olarak iletişime geçemiyorum. Zaten ailem garantiye göndermeme izin vermez. Neden bu lanet sorun 2020'de hala var anlamış değilim. Kaliteli olsun diye 5600XT'nin kendime göre en iyi sürümünü aldım. Yine de beni buldu. Nasıl hala çözemediler anlamıyorum bu sorunu. Ben bu tür şeyleri çok takıyorum. Bana ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum garantiye gönderemiyorsanız bu şekilde kullanmaya devam edeceksiniz. Coil Whine (bobin sızlaması) bir çözümü yok garantiye yollayıp yenisiyle değiştirmeleri lazım.

Coil Whine sorununun bilinen bir çözümü yok olsa söylerdik herkese, garantiye mecbur gitmesi gerekli, eğer gönderme imkanınız yoksa öyle kullanacaksınız. Bir zararı olmaz sadece kafa ağrıtır.

Herkese merhaba,

Arkadaşlar 6 ay önce ekran kartımda Coil Whine çıktı. Kafama bu sorunu o kadar takıyorum ki, her akşam çözümü bulunmuş mu diye internette araştırıyorum. Ekran kartım ROG STRIX RX 5600XT. Almanya'da yaşıyorum ve dilim tam gelişmediği için garantiyle tam olarak iletişime geçemiyorum. Zaten ailem garantiye göndermeme izin vermez. Neden bu lanet sorun 2020'de hala var anlamış değilim. Kaliteli olsun diye 5600XT'nin kendime göre en iyi sürümünü aldım. Yine de beni buldu. Nasıl hala çözemediler anlamıyorum bu sorunu. Ben bu tür şeyleri çok takıyorum. Bana ne önerirsiniz?

Eğer kasaya yaklaşmadan da duyuyorsanız ve rahatsız oluyorsanız tek yol garanti. Çok az bir CW varsa bence öyle kullanın.

Bobincikleri fazla sızlatmadan ailenizi ikna edin ve garantiye yollayın. 😄
Daha 3 gün önce yeni kasa aldım. Ailem bu tür bilgisayar işlerine karşı. En son değişim talep etmiştim. Kartı test etmemiz gerekiyor diyorlar. Bekleyebileceğimi sanmıyorum..

Daha 3 gün önce yeni kasa aldım. Ailem bu tür bilgisayar işlerine karşı. En son değişim talep etmiştim. Kartı test etmemiz gerekiyor diyorlar. Bekleyebileceğimi sanmıyorum.

Dostum o zaman bu şekilde kullanacaksın yapacak başka bir şey yok sisteme zarar vermez sadece ses yapıyor katlanman lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı