Rx 470 için işlemci önerisi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoya dayanarak söylüyorum bunu. 19.40'ı açıp kendin bak. 45'lere falan düşüyor.
Hakkaten öyle.Ama bende düşmüyor yani çok yoğun sahnelerde 55 falan oluyor en kötü. Bide bu adam 8370 ilede test etmiş ve gene aynı FPS almış. Belki sistemsel bişey olabilir yada driver falan.

@Silinen üye Bu arada sende aynı ekran kartını kullanıyosun sanırım senin FPS değerlerin nasıl?

@Erenfb1907 8300 ile test ediyor sanırım. Benimde 60'ın üzerinde genelde. Bazen 60'ın altına düşüyor yoğun yerlerde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bak burdada 8370 ile test etmiş 10:10 dan itibaren izleyebilirsin. Bide bazı sahneler oluyo mesela ortalığın felaket karıştığı bombaların havada uçuşup 20 30 kişinin birbirine daldığı oralarda bendede düşüyor sıkıntı yok.

Bak burdada 8370 ile test etmiş 10:10 dan itibaren izleyebilirsin. Bide bazı sahneler oluyo mesela ortalığın felaket karıştığı bombaların havada uçuşup 20 30 kişinin birbirine daldığı oralarda bendede düşüyor sıkıntı yok.
Yapacak bir şey yok o zaman. :D

Paran cebinde kalsın. RX 570 var şu an, onu alman daha avantajlı olur, fiyat olarak RX 470 ile aynı fakar birkaç özelliği ile ön plana çıkıyor. APU'ndaki işlem birimi yeterince besleyecektir bu ekran kartını. Uzun süre üzülmezsin, yalnızca CPU seven oyunlarda birazcık geride kalırsın ki o da yükseltme yapmak için vereceğin paraya pek değmeyecektir şu noktada.

Ekran kartı: Sapphire Pulse Amd Radeon RX 570 4G 256Bit GDDR5 (DX12)PCI-E Fiyatı

Yorumlarınız için teşekkür ederim.Ancak yeterli performansı sunmuyor.Şuan sistemde rx 470 ekran kartı modeli bulunmakta.Conan exiles,Battlegrounds ve gta 5 gibi işlemciyi yoran oyunlarda müthiş derecede darboğaz sorunu yaşıyorum.Amd ryzen 5 1400 modeli bu konuda bana yardımcı olur mu ?
Conan exiles sistem gereksinimi ;
  • Windows 7 64 bit/Windows 8 64 bit/Windows 10 64 bit
  • Intel Core i5/i7 3.0 GHz / AMD eşdeğeri
  • 8 GB RAM
  • Nvidia GeForce GTX 1070 / AMD eşdeğeri
  • DirectX 11
  • Genişbant Internet bağlantısı
  • 35 GB HDD alanı
Battlegrounds sistem gereksinimi ;
İşletim Sistemi: Win 8 64 ya da daha üst bir versiyon
İşlemci: Intel Core i5-3550 ve ya AMD FX 8150 ya da Eşdeğer bir işlemci
RAM: 8 GB
Gerekli Boş Depolama Alanı: 30 GB
Ekran kartı: GeForce GTX 660 ya da AMD Radeon R7 260X (En az 2 GB belleğe sahip bir ekran kartı modeli)
DirectX: DX 11

Battlegrounds'ı hiç açamadım 1 fps de donuyor ve işlemci belleği % 94 oranında çalışıyor.Conan exiles'te ise çok fazla drop yaşıyorum.Ekran kartını takmadığım zaman düşük fps dropsuz oyun,ekran kartı aktif iken yüksek fps,sürekli olarak drop.

RAM'iniz gayet iyi, İşlemciniz kötü bir işlemci değil darboğaz olursa bazı oyunlarda, bu fark fazla olmayacaktır. Sıkıntı şu ki mevcut anakartınıza intel işlemcisi takamıyoruz bu yüzden anakartıda değiştirmeniz gerekir. Eğer anakartı ve işlemcinizi satabilirseniz o zaman düşünülebilir. Yok satmak istemiyorum derseniz RX 470 ile ciddi bir sıkıntı çekmezseniz.

Şu bahsettiğim oyunları,amd a10 7850k + rx 470 bir sistem ile oynayamıyorum.Daha ne denli bir sıkıntı olabilir ki ?Ben yukarıda gereksinimlerini paylaştığım oyunları, açarken bile yarım saat bekliyorum.Sizce bu fark fazla değil mi ? Oynarken 5 saniye ara ile droplanmak darboğaz farkı için fazla bence.Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı