RX 470 için nasıl bir PSU gerekir?

Yani şimdi 1660 super 6 gb olmasına rağmen 5500 xt den dahamı iyi

Kartın gücü GB'a göre ölçülmez bunun bir sürü detayı var. Mimari, frekans, transistör sayısı vb. Kısaca evet 1660 Super daha güçlü bir kart. Ben sana fiyatına göre alabileceğin kartları belirttim. Tabii işlemcinin de desteklemesi ve darboğaz yapmaması gerekiyor.

Ciddiyim bu konuda herşeyden önce PSU değiştirmeniz gerek. Söylemedi demeyin bir parça yüzünden herşeyiniz gidebilir.
Nasıl yani anlamadım ben bu kasayı bu şekilde aldım nasıl bir sorun olabilir biraz bahsedermisin.
Kartın gücü GB'a göre ölçülmez bunun bir sürü detayı var. Mimari, frekans, transistör sayısı vb. Kısaca evet 1660 Super daha güçlü bir kart. Ben sana fiyatına göre alabileceğin kartları belirttim. Tabii işlemcinin de desteklemesi ve darboğaz yapmaması gerekiyor.
İ7 4790 3.6 GHz 32 GB Ram DDR3 MSİ-Z87-G45 GAMİNG ANAKART

Nasıl yani anlamadım ben bu kasayı bu şekilde aldım nasıl bir sorun olabilir biraz bahseder misin?

i7 4790 3.6 GHz 32 GB RAM DDR3 MSI-Z87-G45 Gaming anakart.

Hocam çok değişik bir sistem toplamışsınız. RAM'i 32 GB seçmişsiniz gereksiz fazla, anakartı Z serisi seçip işlemciyi K serisi seçmemişsiniz, üstelik güç kaynağı olarak Hadron marka satın almışsınız keşke satın alırken sorsaydınız foruma.

Nasıl yani anlamadım ben bu kasayı bu şekilde aldım nasıl bir sorun olabilir biraz bahsedermisin.
Diyelim yeni ekran kartı taktınız o dandik PSU ile birlikte. Oyun oynuyorsunuz iyi güzel idare ediyor, aniden ufak bir cızırtı sesiyle bütün sisteminiz gidiyor. Neden mi? O dandik dediğim PSU anakarta fazla voltaj verip bütün bileşenleri yakmış. Bu yüzden en baştan işlemci, ekran almaktansa PSU alın.

Bana fiyatı uygun bir PSU önerir misiniz.

Bütçe belirtin hocam en az şu güç kaynağını öneririm.

318 TL verebilirseniz güç kaynağına, bunu da önerebilirim.

İleri de DDR5 falan çıkacak, eğer DDR5'e geçip güçlü kartlara geçmeyi düşünüyorsanız ileriye yönelik olması amacıyla bu güç kaynağına da bakabilirsiniz bütçeniz yeterliyse.

Bütçe belirtin hocam en az şu güç kaynağını öneririm.

318 TL verebilirseniz güç kaynağına, bunu da önerebilirim.

İleri de DDR5 falan çıkacak, eğer DDR5'e geçip güçlü kartlara geçmeyi düşünüyorsanız ileriye yönelik olması amacıyla bu güç kaynağına da bakabilirsiniz bütçeniz yeterliyse.

Şuan bile 1660 supere geçmeyi düşünüyorum
Bu sıkıntılı bir PSU mu ?

Dosya Ekleri

• IMG_0985.jpeg
    IMG_0985.jpeg
    436,7 KB · Görüntüleme: 17

Yeni konular

Geri
Yukarı