RX 470 için termal pad önerisi

Bütçe
80

Vonx98

Hectopat
Merhaba arkadaşlar Sapphire Nitro RX 470 OC ekran kartına sahibim termal padlerini değiştirmek istiyorum alalı çok uzun bir süre oldu. Hangi kalınlıkta ve hangi marka pad almalıyım? Bilgi sahibi olanlar bilgilendirirse çok memnun olurum.

Bu urun işinizi görecektir. Başka markalara bakarsanız da 1mm almayı unutmayın. 0.5mm bulursanız iki taneyi üst üste koyup kullanabilirsiniz.

Merhaba, bende bu konudan çok muzdarip idim ekran kartını söktüm, ölçtüm biçtim ve birçok grupta gönderi açtım kimse yardımcı olamadı. Yabancı forumlara varana kadar gezdim baktım olacağı yok sorunu kendim çözeceğim diyerekten aynı ölçüde pad sipariş verdim. Sonrasında ekran kartı markası ASUS oldugu için ASUS Türkiye ekibine detaylı mail gönderdim ilk başta umursamadılar ama işin üstüne gidince servis teknisyenlerine sorun bilgi alın ve bana iletin deyince 5 - 6 gün kadar bekledim dönüş yaptılar. Orijinal pad boyutu 1.5mm idi bende pullsar marka eccopad model 3 W / mk ürünü aldım 100x100mm ebatı vardır az bir şey küçük geldi keserek ek yaptım. ASUS Türkiye'de 1.5mm oldugunu 2 - 3 W / mk değerlerinde pad kullanılabilir deyince kullanndım bende hiçbir sıkıntı yok gayet güzel. Normalde Arctic alacaktım ama ebat çok ufak 50x50mm komedi resmen ve genelde 0.5mm satılıyor hiç gerek yok. Kısaca ekran kartını çıkarıp pad kalınlıgını bastırmadan ezilmiş olmayan kenarından ölçmek ve geriye kalan uzunluk, en gibi değerleride öğrenmek lazım kafadan ürün almak olmaz. Ölçüleri alıp buraya görsel eklerseniz beni de etiket edin yardımcı olurum. Bu zamanda kimse yardımcı olmuyor çünkü iğne deliğine kadar sordum insanlik kalmamış.

Geri
Yukarı