RX 470 kapanma sorunu

atomiksler

Hectopat
Daha fazla  
1 hafta önce RX470 aldım. Bilgisayara taktım 1 hafta oynadım fakat güçlü oyunları açınca GTA V gibi, oyun kapanıyordu. Sistemimin neresini değiştirmem lazım ?

İşlemci: i3 4150
Anakart: H81M-S2PV
RAM: 4GB

Cidden anlamıyorum 4 gün boyunca bilgisayarcı da baktı o anakartı değiştirmen lazım dedi. Sizce neyi değiştirmem lazım ?

güncel acil bir durum

Hocam hoş geldiniz yazısından sonra yada 5 dk içinde ekran gidiyorsa. Sağ altta hata mesajı çıkabilir ona dikkat edin bende de yapıyor. AMD yazılımda hata var şuan Relive hatalı geldi. Programı kapatın otomatik açılıyor. düzeldi benim ki kapatınca.

Güç kaynağınız sorunlu olabilir, genelde bu tür kapanmalar güç kaynağından olabiliyor.
güç kaynağından olmadığına adım gibi eminim. eğer güç kaynağından olsaydı oyuna girince bilgisayar resetlenirdi ama sadece oyun kapanıyor. ve birden fazla farklı güç kaynağı ile denedim aynı sorun.

çoğu kişi ram yüzünden dedi. bende ram'imi artırıp denicem.

Merhabalar. Ben de bugün RX 470 8 GB ekran kartı aldım. Özellikle Call of duty black ops 3 oyununda direkt pc yi kapatıyor.. Boştayken de ekran kapanıyor ve resetleyene kadar görüntü gelmiyor.
Sistemim: AMD Athlon x4 840 işlemci, Anakart: MSI A68HM-E33 V2, RAM: 16 GB DDR3. PSU 500 Watt. Cevaplarsanız sevinirim.

Merhabalar. Ben de bugün RX 470 8 GB ekran kartı aldım. Özellikle Call of duty black ops 3 oyununda direkt pc yi kapatıyor.. Boştayken de ekran kapanıyor ve resetleyene kadar görüntü gelmiyor.
Sistemim: AMD Athlon x4 840 işlemci, Anakart: MSI A68HM-E33 V2, RAM: 16 GB DDR3. PSU 500 Watt. Cevaplarsanız sevinirim.
Darboğaz yapıyor, X4 840 işlemciye RX460 bile yüksek oyunlarda yer yer darboğaz yapabiliyor. RX470'in yapmaması imkansız. İade hakkınız varsa iade edin veya başka bir karta değiştirin.

Ramden kaynaklı bir sorun olabilir bazen ram yetmediğinde oyun kapanıyor. Diğer oyunlarda durum nedir ?
Dün Wolfenstein old blood oynarken de aynı sorun oldu. Ama kasaya dokununca farkettim ki, kasa inanılmaz derecede ısınmış. Ben fan yetersizliği olarak düşünmüştüm bu durumu. İade süreci bayağı sıkıntılı olacağı için sizden öneri almak isterim. Bu arada, GTA 5 ultra ayarlarda herhangi bir sorun yaşamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı