RX 470 mi, yoksa RX 480 mi?

EustassKid

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, arkadaşlar ekran kartı seçiminde kararsız kaldım.

Amazon.com: ASUS ROG STRIX Radeon Rx 470 4GB OC Edition AMD Graphics Card with DP 1.4 HDMI 2.0 (STRIX-RX470-O4G-GAMING): Computers & Accessories

*Sapphire RX480 NITRO+ 4GB GDDR5 256Bit Ekran Kartı (11260-02-20G)

RX 480 elbette daha iyi ama bu iki kart arasındaki performans farkını merak ediyorum. Aralarında uçurum yoksa ucuz olan RX 470'i almak isterim tabi ki. Amazon'dan alırsam eğer 750-760 lira arası bir miktar ödeyeceğim ve 1040 lira ile arasında az bir fark yok sonuçta. Düşüncelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

Sapphire modelini 950 liradan aşağı bulamadım açıkçası ve o kadarını verdikten sonra rx 480'e de çıkabilirim. Amazon'dan ucuza bulduğum için böyle bir konu açtım. Asus Strix modeli kötü müdür?

Peki ne kadarlık bir performans farkından bahsediyoruz acaba ? Bir kaç sene ekran kartı almayacağım çünkü. Hazır almışken bütçeyi sıkıp sapphire nitro rx 470 ya da 480 almalı mıyım?

RX 480 almalısınız 4GB olabilir. Sebebi ortalama FPS olarak bakarsak 10FPS civarı değişme oluyor ama minimum FPS'de 15-20 FPS'yi görüyor. RX470 güçlü kart RX480'le arasındaki fiyat farkı değermi bilmiyorum.

RX 480 al ileriye dönük yatırım yapmış olursun. Bundan kastım RX 470 2 sene boyunca Ultra da oyun zevki veriyorsa 480 bunu 3 sene verecektir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı