RX 470 Oyunlarda kasma problemi

Alierkut34

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 ay önce bir sistem topladım. Özelliklerim şunlar:

MSI bazooka anakart
i5 6400 işlemci
MSI Rx 470 4 GB gaming x ekran kartı
Wd Blue 1 TB hardisk
Zalman z3 Plus 600w kasa

Oyunlarda aşırı FPS düşüşü ve kasma problemleri yaşıyorum. Şu ana kadar oynadığım oyunlar GTA 5, Skyim, ETS 2, BF 4 MSI Afterburner ile test ettiğim zaman GPU kullanımı bazen %100'den %0'a kadar düşüyor ve donma ve kasma sorunu yaşıyorum. Sistemi aldığıma pişman oldum.

Sıcaklıklara baktım işlemci 45-55 arasında seyrediyor. Ekran kartı ise en fazla 61 falan oldu sıcaklıklar normal gibi. Ekran kartım falan güncel. Başka sebebi ne olabilir ki lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Daha öncede konu açtım fakat sonuç alamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 1 ay önce bir sistem topladım. Özelliklerim şunlar:

MSI bazooka anakart
i5 6400 işlemci
MSI Rx 470 4 GB gaming x ekran kartı
Wd Blue 1 TB hardisk
Zalman z3 Plus 600w kasa

Oyunlarda aşırı FPS düşüşü ve kasma problemleri yaşıyorum. Şu ana kadar oynadığım oyunlar GTA 5, Skyim, ETS 2, BF 4 MSI Afterburner ile test ettiğim zaman GPU kullanımı bazen %100'den %0'a kadar düşüyor ve donma ve kasma sorunu yaşıyorum. Sistemi aldığıma pişman oldum.

Sıcaklıklara baktım işlemci 45-55 arasında seyrediyor. Ekran kartı ise en fazla 61 falan oldu sıcaklıklar normal gibi. Ekran kartım falan güncel. Başka sebebi ne olabilir ki lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Daha öncede konu açtım fakat sonuç alamadım.
HD Tune website şuradan kontrol eder misin diskini :)

HD Tune website şuradan kontrol eder misin diskini :)
Hocam biraz geç oldu kusura bakmayın giremedim foruma bir de ceza yemişim neyse , diski tarattım sorun yok diskte başka neden olabilir ki? Birde cs go da en düşük ayarlarda 120-130 fps veriyo 1024×768 çözünürlükte adamlar daha kötü sistemlerde 300-400 fpsleri görüyor nasıl oluyor anlamadım fps sınırını falan kapattım. Oyunun özellikleriyle çözünürlüğüyle oynadım 1080p de full high ayarlarda da aynı fpsyi veriyor 120-130 hiç bir şey anlamadım bu işten.

Sıcaklık değerleri nasıl ? Kurulumu sen yaptıysan kasayı bilen birine kontrol ettir. Bilgisayarda virüs olabilir temizlemeyi deneyebilirsin. Aynı sistemi kuzenim kullanıyor CS:GO ve LoL oyunlarında 250 den aşağı inmediğini söylüyor.

Sıcaklık değerleri nasıl ? Kurulumu sen yaptıysan kasayı bilen birine kontrol ettir. Bilgisayarda virüs olabilir temizlemeyi deneyebilirsin. Aynı sistemi kuzenim kullanıyor CS:GO ve LoL oyunlarında 250 den aşağı inmediğini söylüyor.
Kasayı bilen birine toplattım hocam sıcaklık degerleri normal yukarıda yazmıştım ve virüs taraması falan yaptım virüs yok pc de :(

Hocam bellekler böyle problemlere sebep olabiliyor. Eğer mümkünse sisteminize uygun bellekleri temin edip dener misiniz. Ek olarak sistem güç kaynağından yeterli gücü alıyor mu acaba?

Kardeşim sen işletim sistemi kurduktan sonra gerekli driver'ları düzgünce yükledinmi ? ve işletim sistemin orjinalmi ? muhtemel sıkıntı söylediğim yerlerde, aynı sistemi kullanıyorum bir sıkıntım yok.

Kardeşim sen işletim sistemi kurduktan sonra gerekli driver'ları düzgünce yükledinmi ? ve işletim sistemin orjinalmi ? muhtemel sıkıntı söylediğim yerlerde, aynı sistemi kullanıyorum bir sıkıntım yok.
Evet driverlar güncel driver booster programı ile güncellemeleri yaptım yetmedi msi live update ile de tüm güncellestirmeleri yaptım

Hocam bellekler böyle problemlere sebep olabiliyor. Eğer mümkünse sisteminize uygun bellekleri temin edip dener misiniz. Ek olarak sistem güç kaynağından yeterli gücü alıyor mu acaba?
Belleklerde mi sıkıntı olabilir diyosun hocam peki nası anlayabilirim sıkıntı olup olmadıgını ? Birde 600w güç kaynağım var bu sistem cekse cekse kaç watt çeker ki ? Yeterli değilmi güç kaynağım

Sıcaklık dereceleri gayet normal, görev yöneticisinde bir anormallik var mı ?
Nası anormallik derken ? Ģözüme carpan bi sey olmadı ama ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı