RX 470 Sapphire TriXX Overclock

LordofHeaven

Hectopat
Daha fazla  
Sapphire TriXX programı kullanıyorum. Bu sıcak günlerde ekran kartımın sıcaklığını izlemek için dün gece fan testi yapacaktım ve yanlışlıkla voltajı sonuna kadar yükselttim. Nasıl oldu anlamadım O.C işlerini bilmediğim ve anlamadığım için korktum birazda takıntı var hemen programda bulunan reset tuşuna bastım acaba herhangi bir arıza vb. olabilir mi ?

1.jpg

GPU sıcaklığı gayet normal değerlerde. Resetlemişsiniz zaten. Bir sorun yok gibi gözüküyor hocam. Bu kadar korkmanıza gerek yok. Kart son ayarları kaldıracak şekilde tasarlanıyor zaten. Testleri yapılıp size teslim ediliyor. Merak etmeyin. Fanı %100'de değil %80'lerde çalıştırırsanız da fan ömrünü uzatırsınız ayrıca, söyleyim. Fan sürekli %100 çalıştığında bozulabiliyor. Benim ekran kartıma olduğu gibi. Şimdi sabit %80'de çalışıyor sürekli.

çok teşekkürler içimi rahatlattınız görüntü alıntı yazmayı unutmuşum sanırım dün resetledikten hemen sonra programı sildim fanlar otomatik hiç dokunmadım tekrar teşekkürler

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı