RX 470 sistem anlık FPS problemi

BEATBOX42

Hectopat
Merhaba arkadaşlar bir aydır bazı oyunlarda FPS sorunu yaşıyorum. GTA 5 eskiden 75-80 FPS alirdim yüksek ayarlarda şimdi 35-40 FPS alıyorum. Drop da cabası tabii. Battlefield 5 de aynı FPS'leri alıyordum o da ayni seviyelere düştü. MSI Afterburner'la test ediyorum sıcaklıklar ekran kartı ve işlemcinin yükte 55-60 dereceyi gecmiyor her iki oyununda ayarlari en düşük ve yüksek ayarlara çekiyorum aynı FPS'leri veriyor bazi oyunlarda da az da olsa FPS düşüşleri olmaya başladı. Ekran kartı tam yükte çalışmıyor MSI Afterburner'la baktığımda islemci 65-70 bazen 80'lerde gezince ekran kartı 14 bazen 5-6 arada 90'lara çıkıyor galiba darboğaz var işlemciyi OC yaptim 1 senedir öyle kullanıyorum 4.5GHz de BIOS'u defaulta aldim yine ayni CMOS yaptim pili cikardim yine ayni format ya da PSU'dan şüphelenmeye başladım RAM'ler tek tek denendi işlemci macunu yenilendi ekran kartı macunu yenilendi ekran kartı sürücüsü komple silip tekrar yükledim olmadi. Arada PC yeniden başlatınca anakartin üzerinde Boot device LED ışığı yanıyor. Bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor onu neden yapiyor anlamıyorum. Windows güncellemeleri yapılı.

Sistem;
ASUS P8Z77 V anakart.
İşlemci i5 2500k 4.5ghz
16 GB 1333 MHz Elixir RAM.
4 GB 256 Bit Sapphire Radeon RX470 ekran kartı.
Samsung 860 EVO 250 GB SSD.
1 TB WD HDD+320 GB WD HDD.
600 Watt 80 Plus PSU.
Windows 10 Pro güncel sürümü.

Son düzenleme:
Ben eksi PC'mdeki işlemciye OC yapmıştım ekran kartı mevta olmuştu acemiydim o zaman ama herhangi bir bileşen OC yapınca diğer bileşenler tehlikeye giriyor.
Ekran kartı sürücüsünü süzgün yükledin mi? Bir kontrol et istersen.

Format işe yaramadı daha eski ekran kartı sürücüsünü yükleyerek çözüme kavuştum teşekkürler.

Rica ederim ben bir şey yapamadım fakat eski sürücüyü yükleyerek FPS artışı yaşayanı ilk kez gördüm. Radeon seririsi hep sıkıntılı oluyor işte.

Geri
Yukarı