RX 470 Sistem Ekranda Renkli Kare Kutucuk Sorunu ve Mavi Ekran

alperrr1

Hectopat
Daha fazla  
Adsıza.jpg

Anakart: Msi Tomahawk 7970
CPU: İntel Core İ5 6600k Soğutucu:CM Hyper TX3İ
GPU: Msi RX470 4gb Gaming X
RAM: 16 GB Corsair Venegance Cl14 2400MHz xml
SSD: Crucial 275 gb sata
HDD: 1TB WD Blue
Monitör: Asus VG245HE FreeSync Full HD 1ms 75Hz
Kasa: Thermaltake Versa H22 600W dahili PSU

PC'yi toplayalı yaklaşık 4 ay oldu. Şimdiye kadar 10 kere başıma böyle bir şey geldi. Bazen tüm ekran gözükmeyecek şekilde kırmızı, yeşil, sarı, mor pixellerle kaplı oluyor, 5sn sonra mavi ekran verip resetliyor. PC'nin işleyişinde hiçbir sıkıntı yok, oyun oynarken hiç olmadı yani zorlamayla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Ayrı bir soru olarak Freesync açık olmasına ve AMD yazılımından 75 FPS'e sabitlememe rağmen oyunlarda yırtılma ve input lag yaşıyorum. Örn: CS.GO.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 235422
Kardeşim servise yolladım 2 hafta bekledi 2 gün test edip yollamışlar.Sorun yok diyolar. Anakart ı yolladım onda da sorun yokmuş. bilgisayarın diğer donanımlarında sıkıntı olsa onboard da 2 hafta kullandım sorun devam ederdi.Ne yapacağım bilmiyorum geçen kartı taktım amd son driver yüklenirken tekrar oldu .4 kere gönderince mecbur değişim veriyorlar diye biliyorum doğrumu.

73 bile yapıyorum bazen.Payday de hiç işe yaramıyor mesela.Cs de vsync ve sınırlayıcı kapalıyken daha akıcı.Normalde aynı akıcılığı 73 e sabitlediğimde de almam lazım değil mi?Freesync bu işe yaramıyor mu?

Arkadaşlar gta 5 te çimlerde piksellenme oluyor.Amd kartların hepsindede aynı durummu var.Ayarlar msaa ve advanced settings kapalı geri kalan ayarlar sonda.Çimlerde piksellenme olmayan onboard grafik işlemciEki Görüntüle 235423 Eki Görüntüle 235424
@Murat5038 kardeşim afedersin forumda yeni olduğum için hata edebiliyorum.Screenshot'lar bu şekilde.Gta 5 nvidia destekli olduğu için amd kartların tümünde bu sorunmu var birinci sorum budur.İkincisi ise anakart pci express'te sorun vardır diye servise gönderdim ondada sorun bulamadılar.Ekran kartındaki sorun devam etmekte ama sorun yoktur deyip geri gönderdiler.Gönderdikleri gün aynı sorunla yeniden karşılaştım.Ben bu kartı toplamda 4 kere servise yolladığımda mecburen değişim vermek zorundamılar.Teşekkür ederim şimdiden.

Kardeşlerim bana yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. @Murat5038 Kartı 1000 tl ye sattım. (karaborsacı fahiş fiyat çekmenin yanlış birşey olduğu için bu fiyata verdim) 1500 tl ekran kartı arıyorum. Rx580'in stoklara girmesini bekliyorum. Gelir mi? Hiç beklemeyip 9gbps gtx 1060 veya sıradan bir 1060 mı almalıyım? 1060 alırsam Freesync kullanamam. Yardımlarınızı bekliyorum.

Kardeşlerim bana yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. @Murat5038 Kartı 1000 tl ye sattım. (karaborsacı fahiş fiyat çekmenin yanlış birşey olduğu için bu fiyata verdim) 1500 tl ekran kartı arıyorum. Rx580'in stoklara girmesini bekliyorum. Gelir mi? Hiç beklemeyip 9gbps gtx 1060 veya sıradan bir 1060 mı almalıyım? 1060 alırsam Freesync kullanamam. Yardımlarınızı bekliyorum.
Sıkıntı yok ben beklerim diyorsan bekle. Ama beklemek istemiyorsan 1060 alabilirsin.

Kardeşim 1060 ında adam akıllı bir fiyatı kalmamış ki çoğu yerdede stokta yok. 580 in yeniden stoklara gireceğiyle ilgili bir haberiniz var mı?
Ben bilgisayarı topladıktan sonra parçalara olan ilgimi azalttım. Forumda gezerken gördüm bende böyle fiyata satıldıklarını. Stoklara gelir mi gelmez mi bir bilgim yok.

Eki Görüntüle 226612
Anakart: Msi Tomahawk 7970
CPU: İntel Core İ5 6600k Soğutucu:CM Hyper TX3İ
GPU: Msi RX470 4gb Gaming X
RAM: 16 GB Corsair Venegance Cl14 2400MHz xml
SSD: Crucial 275 gb sata
HDD: 1TB WD Blue
Monitör: Asus VG245HE FreeSync Full HD 1ms 75Hz
Kasa: Thermaltake Versa H22 600W dahili PSU

PC'yi toplayalı yaklaşık 4 ay oldu. Şimdiye kadar 10 kere başıma böyle bir şey geldi. Bazen tüm ekran gözükmeyecek şekilde kırmızı, yeşil, sarı, mor pixellerle kaplı oluyor, 5sn sonra mavi ekran verip resetliyor. PC'nin işleyişinde hiçbir sıkıntı yok, oyun oynarken hiç olmadı yani zorlamayla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Ayrı bir soru olarak Freesync açık olmasına ve AMD yazılımından 75 FPS'e sabitlememe rağmen oyunlarda yırtılma ve input lag yaşıyorum. Örn: CS.GO.

selam ekran kartını değiştirdikten sonra sorun tamamen ortadan kalktımı aynı sorunu rx 580 le yaşıyorumda

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı