RX 470 Sistem Tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar monitör hariç 2300 TL'lik RX 470 sistemi önerebilir misiniz?
İlk öncelikle sistemi oyun amaçlı mı toplayacaksınız ? İkinci olarak ise sisteminizde SSD ister misiniz ? 3000 TL altındaki sistemlere SSD önermiyorum ben ama siz SSD olsun istiyorsanız parçaları ona göre seçeceğim. Ya da bütçeyi biraz daha zorlayıp tam 2500 TL yaparsınız hem SSD'li hem de i5 6500 işlemcili çok güzel bir sistem var elimde. Onu size önerebilirim.

Şuanki bilgisayarımda 240 GB SSD var onu kullanacağım. Zaten ben i5 6500 seçtim kalan parçaları da belirledim fakat sizler daha iyi biliyorsunuz diye size sorayım dedim. Dediğinizi önerebilirsiniz. Mümkünse webdenal sitesinden olsun. Oyun bilgisayarı olarak kullanacağım.

İlk öncelikle sistemi oyun amaçlı mı toplayacaksınız ? İkinci olarak ise sisteminizde SSD ister misiniz ? 3000 TL altındaki sistemlere SSD önermiyorum ben ama siz SSD olsun istiyorsanız parçaları ona göre seçeceğim. Ya da bütçeyi biraz daha zorlayıp tam 2500 TL yaparsınız hem SSD'li hem de i5 6500 işlemcili çok güzel bir sistem var elimde. Onu size önerebilirim.
Sırf mesaj yazmak için yazma kardeşim, yok oyun bilgisayarı mı, yok SSD istermisin, birak bunları yani, ne bu anlamıyorum ki.

Sırf mesaj yazmak için yazma kardeşim, yok oyun bilgisayarı mı, yok SSD istermisin, birak bunları yani, ne bu anlamıyorum ki.
Kardeşim arkadaş konu açarken belirtmemiş. Sadece bütçeyi ve ekran kartını söylemiş. Benim mesaj kastığım filen yok. Sormak zorundayım çünkü ona göre sistem toplayacağım. Öyle kafana göre hurra diye bilgisayar toplamak olur mu ? Sonuçta bu bilgisayarı sen değil, karşındaki kişi alacak. Onun beğendiği istediği şekilde sistem toplamak en iyisidir. Üstelik sistem falan de önermemişsin, direk sen bu konuya mesaj atmışsın. Bence burada sırf mesaj yazmak için mesaj yazan birisi varsa o da sensin.

Şuanki bilgisayarımda 240 GB SSD var onu kullanacağım. Zaten ben i5 6500 seçtim kalan parçaları da belirledim fakat sizler daha iyi biliyorsunuz diye size sorayım dedim. Dediğinizi önerebilirsiniz. Mümkünse webdenal sitesinden olsun. Oyun bilgisayarı olarak kullanacağım.
RX 470.PNG

Al kardeşim sana böyle bir sistem topladım. 240 GB SSD var dediğin dediğin için 500 GB bir HDD aldım. İşletim sistemi, driver'ları ve gerekli programları SSD'ye kurarsın, oyunları da HDD'ye kurarsın diye düşündüm. Onun dışında bir de RX 470'in özel modelini bulamadım. Kesinlikle referans tasarım almanı tavsiye etmem. Ben sisteme temsili olsun diye koydum o ekran kartını. Sen özel modelleri çıkınca hangi markayı istersen onu alırsın. Kasa ve PSU biraz fazlaya kaçtı biliyorum ama eğer sen istersen daha ucuz bir kasa ve PSU seçip anakartı veya RAM'i yükseltebilirsin (y).

Teşekkürler. Bende 500 GB seçmiştim. Ayrıca kasa olarak aerocool v3x advence devil red edition kasasını seçmiştim. O kasa iyi mi? Zaten referans tasarım almayacağım, MSI soğutmalısını bekleyeceğim. Bir sorum daha var. Aerocool kasasında 2 fan var. MSI H110M PRO VD anakartında 2 fan girişi var mı? Birde bu webdenal sitesi değil mi? Çok soru sordum kusura bakmayın.

Teşekkürler. Bende 500 GB seçmiştim. Ayrıca kasa olarak aerocool v3x advence devil red edition kasasını seçmiştim. O kasa iyi mi? Zaten referans tasarım almayacağım, MSI soğutmalısını bekleyeceğim. Bir sorum daha var. Aerocool kasasında 2 fan var. MSI H110M PRO VD anakartında 2 fan girişi var mı? Birde bu webdenal sitesi değil mi? Çok soru sordum kusura bakmayın.
Sorularınıza sondan cevap vererek başlamak istedim. Evet sistemi topladığım site Webdenal.com sitesidir. H110m PRO VD anakartında 2 tane fan girişi var diye illa 2 tane fanı olan bir kasa seçmek zorunda değilseniz. Fan çoklayıcı kablolar sayesinde kasanıza istediğiniz kadar fan takabiliyorsunuz. Benim size önerdiğim kasa gayet iyi ve kaliteli bir kasadır. İçinde toplam 4 fan ile birlikte gelmektedir. Ayriyeten 1 tane de ön tarafa siz takarsanız sisteminiz gayet iyi soğur ve ısınma problemleri yaşamazsınız. İnsanoğlu sora sora öğrenir. Tabii ki de soracaksınız, öğreneceksiniz. Başka bir sorunuz varsa ben buradayım mesaj atabilirsiniz (y).

Sorulnereye takılıyor an cevap vererek başlamak istedim. Evet sistemi topladığım site Webdenal.com sitesidir. H110m PRO VD anakartında 2 tane fan girişi var diye illa 2 tane fanı olan bir kasa seçmek zorunda değilseniz. Fan çoklayıcı kablolar sayesinde kasanıza istediğiniz kadar fan takabiliyorsunuz. Benim size önerdiğim kasa gayet iyi ve kaliteli bir kasadır. İçinde toplam 4 fan ile birlikte gelmektedir. Ayriyeten 1 tane de ön tarafa siz takarsanız sisteminiz gayet iyi soğur ve ısınma problemleri yaşamazsınız. İnsanoğlu sora sora öğrenir. Tabii ki de soracaksınız, öğreneceksiniz. Başka bir sorunuz varsa ben buradayım mesaj atabilirsiniz (y).
Peki H110M PRO VD'de kaç fan girişi var ve çoklayıcılar nereye takılıyor?

500gb yetmeyecektir en ufak oyun 20-30 gb günümüzde ben 4 tane oyun kurdum 200gb ı aştık. 30-40 tl için 1 tb almamak pişmanlıktır. 500gb farkı sadece 30-40 tl için bırakmak akıl işi değil.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı