Çözüldü RX 470 sistem yük altında siyah ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MahirAKTAŞ

Centipat
Daha fazla  
Masaüstünde hiçbir sorun yok. Oyuna girince 3-4 dk. sonra ekran gidiyor siyah ekranda kalıyor.
Sistemim:
Ekran Kartı: Sapphire RX 470 4 GB.
CPU : Intel i3 10100F 3.60GHz
PSU: VX 500.
RAM: XPG 8 GB x1 3000Hz.
Anakart: B460M A PRO.

Çözüm
Fanı bozulmuştur ısınıyordur, içinde problem olabilir erimeye başlamış olabilir her şey olabilir yani bakmak lazım.

Fanda bir problem yok. Maksimum 79 derece görüyor. Test etmiştim.

Ekranın kaç Hz? 144 Hz bir monitörde bazen 60 FPS'e locklanmış oyunları açınca siyah ekranda kalıyor fakat sonra düzeliyor aynı şey Alt+Tab için de geçerli yine siyahta kalıp düzeliyor.

75Hz TV'ye takıp denedim, yine aynı sorun var.

Sorunun PCI-e ile alaklaı olabilir mi çünkü benim PSU 6 pin PCI-e? şu aparatla 8 yaptım.

Sorunu cözdüm. Sorun dediğim gibi PCI'e ile alakalıymış. 6 pinliği taktım. Şu an öyle kullanıyorum.
Ekranın kaç hz? 144 hz bir monitörde bazen 60 FPS'e locklanmış oyunları açınca siyah ekranda kalıyor fakat sonra düzeliyor aynı şey Alt+Tab için de geçerli yine siyahta kalıp düzeliyor.

Fanı bozulmuştur ısınıyordur, içinde problem olabilir erimeye başlamış olabilir her şey olabilir yani bakmak lazım.

Fanda bir problem yok. Maksimum 79 derece görüyor. Test etmiştim.

Ekranın kaç Hz? 144 Hz bir monitörde bazen 60 FPS'e locklanmış oyunları açınca siyah ekranda kalıyor fakat sonra düzeliyor aynı şey Alt+Tab için de geçerli yine siyahta kalıp düzeliyor.

75Hz TV'ye takıp denedim, yine aynı sorun var.

Sorunun PCI-e ile alaklaı olabilir mi çünkü benim PSU 6 pin PCI-e? şu aparatla 8 yaptım.

Sorunu cözdüm. Sorun dediğim gibi PCI'e ile alakalıymış. 6 pinliği taktım. Şu an öyle kullanıyorum.

Çözüm

Geri
Yukarı