RX 470 sistemde işlemci mi değişmeli ekran kartı mı?

SurTes

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Arkadaşlar işlemci olarak Ryzen 3 2200G ve ASUS RX 470 ekran kartım var. İşlemci olarak Ryzen 5 2600X mi almalıyım yoksa MSI RX 580 8 GB mı, hangisini değiştireceğim? Arasında çok gidip geldim. Cevaplarsanız sevinirim.

Ben de XFX RX 580 8 GB var lakin arkadaşlar size RX 580 yerine daha mantıklı kartlar önereceklerdir ha illakide RX 580 ve sıfır olacak diyorsanız N11 de Afox marka 3900 liraydı kuponla 3800TL'ye gelir.
2. elde ise mining yapılmamış RX 580 bulmak çok zor RX 580 mining kartı diye geçiyor.

Anakart ve bütçe nedir?

Ben olsam işlemciden başlar değişime. En azından R5 5500 gibi bir işlemciye geçerdim.

470 ile 580 arasında aman aman fark yok boşa almış olursunuz. 5 10 FPS yani. Onun yerine işlemciyi değiştirmek daha mantıklı. Bütçeniz varsa 580 yerine bir tık üstü alabilirsiniz ya da az önce arkadaşın dediği gibi 5500 işlemci de alabilirsiniz.

800-1000 TL daha ekleyip indirim denk getirerek 5500 alabilirsiniz. Bence şartları zorlamaya bakın.

Aslında doğru söylüyosunuzda para eklemem zor hem eklesemde fiyat yerinde durmuyor.

470 ile 580 arasında aman aman fark yok boşa almış olursunuz. 5 10 FPS yani. Onun yerine işlemciyi değiştirmek daha mantıklı. Bütçeniz varsa 580 yerine bir tık üstü alabilirsiniz ya da az önce arkadaşın dediği gibi 5500 işlemci de alabilirsiniz.

Hocam benim ekran kartı 4 GB 8 GB lığa geçsem yine de fark olmaz mı?

RX 580 8 GB kullanacak bir kart değil. Kullandım 3 ay önce satmıştım. Fazla bir fark olmaz şu anki kartınız arasında. Onun yerine şu anlık işlemci'yi yükseltin bence.

İkinci elde o paralara çıkınca yine bulursunuz. En azından nispeten daha güncel bir işlemci.

Peki o zaman hocam dediğiniz gibi yapayım yardım için teşekkürler.

RX 580 8 GB kullanacak bir kart değil. Kullandım 3 ay önce satmıştım. Fazla bir fark olmaz şu anki kartınız arasında. Onun yerine şu anlık işlemci'yi yükseltin bence.

Yardımın için teşekkürler hocam dediğin gibi işlemciyi yükselteceğim inşallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı