RX 470 ve Ryzen 3 2200G Oyun Sırasında Sistem Kapanıyor

Lufikado

Hectopat
Daha fazla  
  • Kasa- Frisby FC8885G 650W
  • İşlemci- AMD Ryzen 3 2200G
  • RAM- Corsair Vengeleance 8 GB 3000 MHz
  • Anakart- ASRock A320M HDV 4.0
  • Ekran kartı- ASUS ROG STRIX RX 470 4 GB
Sistemim bu fakat oyunlarda bilgisayarım kapanıyor. Sizce nedendir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklıma ilk olarak sıcaklık değerleri geliyor. MSI Afterburner ile oyuniçi sıcaklık değerlerinizi paylaşırsanız bunu değerlendirebiliriz.

İkinci olarak da güç kaynağı sorun yaratabilir. Frisby güç kaynakları sıkıntı çıkarma potansiyeli yüksek PSU'lar.

Üçüncü olarak da yazılım. Sistemdeki işletim sistemi ve sürücüler güncel mi?

Birinci ve üçüncü maddeleri hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Eğer bunlarda sorun yok ise imkanınız varsa farklı bir güç kaynağı ile deneyin.

Aklıma ilk olarak sıcaklık değerleri geliyor. MSI Afterburner ile oyuniçi sıcaklık değerlerinizi paylaşırsanız bunu değerlendirebiliriz.

İkinci olarak da güç kaynağı sorun yaratabilir. Frisby güç kaynakları sıkıntı çıkarma potansiyeli yüksek PSU'lar.

Üçüncü olarak da yazılım. Sistemdeki işletim sistemi ve sürücüler güncel mi?

Birinci ve üçüncü maddeleri hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Eğer bunlarda sorun yok ise imkanınız varsa farklı bir güç kaynağı ile deneyin.
Sıcaklık olarak sıkıntı yok. Full kapasitede ekran kartı 80 derece, işlemci ise 65 dereceyi görüyor.
Yazılım olarak ise sanırsam 16.50 güncellemesi var ve yapmaya kalkıştığımda yüklenemedi diyor. AMD Radeon Software'den sürekli Wattman hatası aldığım için programı silersem belki düzelir dedim ve şimdilik sıkıntı yok.
PSU'ya gelirsek onu değiştirmeyi planlıyorum zaten.
Sıcaklık olarak sıkıntı yok. Full kapasitede ekran kartı 80 derece, işlemci ise 65 dereceyi görüyor.
Yazılım olarak ise sanırsam 16.50 güncellemesi var ve yapmaya kalkıştığımda yüklenemedi diyor. AMD Radeon Software'den sürekli Wattman hatası aldığım için programı silersem belki düzelir dedim ve şimdilik sıkıntı yok.
PSU'ya gelirsek onu değiştirmeyi planlıyorum zaten.
AMD programını sildiğim için sıkıntı çıkar mı bu arada? Silmemin nedeni ise herkes bu Global Wattman hatasından alıyormuş. Program asıllı olabileceğini düşünüp sildim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı