RX 470'e 450W PSU yetmiyor

Semihh35

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar kartımı 450W'lık PSU ile besliyorum fakat yeterli değil ben buna undervolt yapıp güç tüketimini nasıl sınırlayabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Stok Değerler:

1698770099333.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi PSU'yu kullanıyorsunuz? Birazcık Undervolt yapmak PSU'daki yükü azaltabilir.

450W güç kaynağının 120'lik ekran kartını besleyebilmesi lazım aslında.

Eki Görüntüle 1998080

12v kanalından kaç veriyor PSU?

Ama ilginçtir ki sadece Metro 2033 Redux oyununda PC reset atiyor reset attıktan sonra PC başlarken Power Supply surges detected the previous Power on hatası alıyorum F1'e basıp geçiyorum.

PSU:
WhatsApp Image 2023-10-31 at 20.13.06.jpeg

bilen biri varsa yardım ederse sevinirim.

Son düzenleme:
Ama ilginçtir ki sadece Metro 2033 Redux oyununda PC reset atiyor reset attıktan sonra PC başlarken Power Supply surges detected the previous Power on hatası alıyorum F1'e basıp geçiyorum.

PSU:
Eki Görüntüle 1998110

bilen biri varsa yardım ederse sevinirim.
BIOS'dan Anti-Surge özelliğini devre dışı bırakmayı deneyebilir misiniz?

bu özelliği devre dışı bırakınca sorun düzelecek mi hocam? yoksa psu yetersiz olduğu için mi yapıyor bunu
Kesin değil. Başka bir konudan baktım.

Eğer bu ayarı kapadıktan sonra düzelirse; sorun PSU'dan gelen akımın dalgalı olmasıdır.

Kesin değil. Başka bir konudan baktım.

Eğer bu ayarı kapadıktan sonra düzelirse; sorun PSU'dan gelen akımın dalgalı olmasıdır.

Peki kapatırsam psu'dan gelen akım dalgalanması sorunu tekrar yaşanırsa pc'yi bozar mı? yoksa yine reset atmaya devam mi eder

Pat diye bozmaz ama uzun vadede zararlı. En iyisi tez zamanda değiştirin güç kaynağını.

Dediğiniz ayarı uyguladım herhangi bir kapanma olmadı ama oyun oynarken 15 dk sonra görüntü gitme sorunu oluşuyor sanırım ekran kartının güç ayarlarını yapmam gerekiyor bu ayarı yapıp tekrar deneyeceğim.

1698845541085.png

Dediğiniz ayarı uyguladım herhangi bir kapanma olmadı ama oyun oynarken 15 dk sonra görüntü gitme sorunu oluşuyor sanırım ekran kartının güç ayarlarını yapmam gerekiyor bu ayarı yapıp tekrar deneyeceğim.

1698845541085.png

Şu an 1 saattir oyundayım undervolt değerlerini ayarladım sıkıntı yok gibi görünüyor değerleri sizinle paylaşacağım.

Değerlerim bunlar.

1698854618447.png

Bu değerlere çekince reset atma sıkıntısını çözmüş oldum ama ekran kartını RX 460 seviyesine indirdim galiba. :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı