RX 480 8 GB ekran kartında kısa devre mi oldu?

Berke Demirbaş

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bir sistem almıştım, sıkıntısız şekilde çalışıyordu. Ekran kartı XFX markasının RX 480 8 GB'lık ekran kartı. Kart tertemizdi, güvenlik vidası bile üstündeydi. Macunlarını değiştirmek için açtım ve temizledim. Tekrar kullanmaya başladığımda yarım saat bir saat içerisinde sistem kapandı. Sıkıntının ilk PSU'dan kaynaklandığını düşünsem de herhangi bir problem yoktu. Diğer parçalarda da bir problem yok. Sistem çalışırken ekran kartını taktığımda güce bağlarsam hemen sistem kapanıyor. Araştırmalarıma göre kısa devre problemi olabileceğini düşündüm. Kendim tamir edebilir miyim? Edemezsem bu konularda Türkiye de bilgili ve sorunumu kolay bir şekilde halledebilecek tamirciler var mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macunu yeteri kadar ve düzgün şekilde sürmediysen yada çok kalitesiz macun kullandıysan ısıdan kaynaklı kapanma olabilir.

Termal macun çok kaliteli. Macun sürme işlevini de çok başarılı şekilde gerçekleştirdim. Ekran kartına güç kablosunu bağladığımda bilgisayar direkt güçten kesiliyor. Kendini korumaya alıyor. Daha sonra psu nun 24 pinlik güç girişine güç vererek sistemi tekrar baştan başlatabiliyorum ekran kartı sistemi kitliyor.

Geri
Yukarı