RX 480 8GB vs RX 570 5GB

yhenn

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar İşletmeni
Arkadaşlar birkaç sorum ve yardımınıza ihtiyacım var. Şuan sistemimde ASUS ROG STRIX RX480 8GB kullanıyorum. Kartta Coil whine sorunu zaten vardı ve sorun etmiyordum ama son zamanlarda ses artmaya başladı. Garantiside bittiği için baktıramıyorum, uğraşacak pek zamanımda yok zaten. Karta talip olan bir arkadaşım var ve parasıyla RX 570 4GB almayı düşünüyorum.
Sizce bu iki karttan hangisi daha iyidir?(ikisinide sıfır olarak düşünürsek)
RX 570 için ASUS ROG STRIX ve Saphire NITRO modelleri öneriliyor. İkisi arasından hangisi daha iyidir?

Biraz daha ekleyip RX 580 almanı tavsiye ederim.

Tabiki de Rx 480, fazla olan bellekle beraber shader sayıları da farklı. 2304'e 2048.
Rx 480 bulunmadığından Rx 580 tavsiye ederim.

Marka değil de model model araştır. Hepsiburada, Vatanbilgisayar, Amazon ve Newegg yorumları ışık tutar. Amd Rx serisinde hemen ya da zamanla arızalanan, crash veren, Nvidia da yeni Rtx serisinde bozuk çipsetli kartlar satıyor. Nvidia'da ilk ayda hemen belli ediyor (garanti kapsamında değişiyor) bozuk ürün de Amd Rx serisinde zamanla elinde kalabilir. Yorumlara bakmalısın Amd kart için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı