RX 480 Aniden Güç Kesintisi Sorunu

SSVinvo

Kilopat
Daha fazla  
Bir haftadır günde 5-6 saat civarı Witcher 3 oynadım. Hiçbir sıkıntı olmamıştı bilgisayarda. Gece benim birader PUBG girmiş 1 el. Ekran kartı siyah ekrana düşüp sinyal yok hatası vermiş ve ekran kartından güçlü bir fan sesi ( wuuuuu) işitilmiş. RX 480 rengarenk yanmaya başlamış RGB'leri. Kasa çalışıyor fakat sinyal yok yazısı vermiş. PC'ye restart atınca düzeliyor çatır çutur kullanıyorsun gene. Böyle random atıyor bu güç kesintisi gibi bir şey ama anlamadım. Siz ne dersiniz? Ryzen 5 1600, RX 480 ASUS STRIX 8 GB, 16 GB Corsair 3000MHz RAM, 240 GB Crucial SSD, 1 TB WD HDD, Gigabyte A320M. PSU Corsair vs450.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken sıcaklık değerlerini kontrol eder misin? Eğer aşırı ısınıyorsa kendini kapatabilir.
Hocam kapatsa kapatsa sıcaklıktan kendini witcher 3 te kapatması lazım. En çok o oyunda ısınıyor ama 4 gündür bir problem yaşamadım. Random attığını burdan anladım yani. Witcher 3 bitti 4 5 günde 5 6 saat oynayarak.
Ne sıklıkla tekrar ediyor?
En son 4 gün önce ekran kartının arkasındaki hdmi yuvasından yapar dedim. Diğer hdmi yuvasına taktım. Dedim herhalde ondan yapıyormuş 4 gündür sıkıntı yoktu. Dün gece oldu işte 4 gün arayla.
Aynı ekran kartında, aynı problemi yaşıyorum. Sanırım sürücülerden kaynaklı bir problem var şu an.
Bu hatayı AMD'ye sormuştum. Herhalde onların dediği çözümü uygulayacam bakalım işe yarayacak mı. İnterneti kesip güvenli modda DDU ile driver sil kur yapacam.

Hocam kapatsa kapatsa sıcaklıktan kendini witcher 3 te kapatması lazım. En çok o oyunda ısınıyor ama 4 gündür bir problem yaşamadım. Random attığını burdan anladım yani. Witcher 3 bitti 4 5 günde 5 6 saat oynayarak.

En son 4 gün önce ekran kartının arkasındaki hdmi yuvasından yapar dedim. Diğer hdmi yuvasına taktım. Dedim herhalde ondan yapıyormuş 4 gündür sıkıntı yoktu. Dün gece oldu işte 4 gün arayla.

Bu hatayı AMD'ye sormuştum. Herhalde onların dediği çözümü uygulayacam bakalım işe yarayacak mı. İnterneti kesip güvenli modda DDU ile driver sil kur yapacam.

AMD'nin önerdiğini deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı