RX 480 Çıktı

Bu sabah saat 05.00'da ki AMD Computex etkinliğinde tanıtıldı. Sadece 480 modeli tanıtılan serinin 4 GB ve 8 GB seçenekleri bulunuyor. Kart ise 150 Watt güç çekiyor ve referans tasarıma göre sadece 6-PIN giriş istiyor.
4 GB 199$
8 GB 249$ olacak.
9310_ellesmere_cam4_02_0010_4k-100663926-orig-900x447.jpg

amd-rx-480-polaris-3-900x532.jpg

amd-rx-480-polaris-4-900x506.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim soruma cevap verebilir misiniz ?

Sakın almayın kart felan. Temmuzda satışta olacak ve çok büyük kar edeceksiniz. 200 dolar demek vergiler dahil 750-800 lira demek yani sizin 380 ile aynı fiyat fakat GTX 980 performansı demek.

Dostum fanboyluk falan önce üslubuna dikkat etmeni rica ediyorum. Piyasaya yeni bir kart çıkarıyorsun ancak 2 tanesi yeni çıkan başka bir karta denk geliyor! Bilmem anlatabildim mi? Ben yeni çıkan bir kartın eski kartlardan daha kuvvetli olmasını yada diğer rakibine ''tek başına'' kafa tutabilmesini beklerim bu benim düşüncem benim tercihim.
Çıkan kartın ismi RX 480 bunun 490 ı var 490x i var. Bir de tek başına iki ekran kartının fiyatını geçiyor. Yani burada 1080 iyidir veya 480 iyidir diyemeyiz. Elma ile armudu karşılaştırmış oluruz. Fiyat performans olarak aralarında baya bir fark var. Ve sen gelip konuda paylaşılan fotoğrafın çirkin olduğundan bahsediyorsun. Üslupta da sıkıntı yok en az sizin seviyenizde konuştum. Dalga geçermiş gibi basit aciz olarak damga vurdun resme.

Çıkan kartın ismi RX 480 bunun 490 ı var 490x i var. Bir de tek başına iki ekran kartının fiyatını geçiyor. Yani burada 1080 iyidir veya 480 iyidir diyemeyiz. Elma ile armudu karşılaştırmış oluruz. Fiyat performans olarak aralarında baya bir fark var. Ve sen gelip konuda paylaşılan fotoğrafın çirkin olduğundan bahsediyorsun. Üslupta da sıkıntı yok en az sizin seviyenizde konuştum. Dalga geçermiş gibi basit aciz olarak damga vurdun resme.

Yazınızdan benim düşüncem ve sizin düşüncenizde anlaştığımızı düşünüyorum. Dediğiniz gibi 490x'i de çıkarırlarsa ve tek başına 1080'den iyi olursa bende dahil hakkını herkez verir tabi 1080ti falan da çıkacağı düşünülerek. Diğer bir anlaşamadığımız konuya gelirsek; ama gerçekten çirkin bir tasarım, eski Cine5 Receiver'ları gibi duruyor :) İnsan azıcık da yakışıklı bir şey yapar. Pencereli kasası olanlar falan varya hani şöyle bakınca yakışıklı duruyor denilebilir bir şey hani :)

Güzel kart güzel performans güzel fiyat beklemesi yoracak gibi. GTX 1080 almayı düşünüyordum onun yerine 3 tane bu kartdan 3 yol Crossfire dizmeyi düşünüyorum şu an önerir misiniz ?

@AtsızBJK
İnsan azıcık da yakışıklı bişey yapar pencereli kasası olanlar falan varya hani şöyle bakınca yakışıklı duruyor denilebilir birşey hani
Tasarım konusunda haklı olabilirsin ama kaç kişi referans tasarım almayı düşünür ki ? Herkes nereden bakarsan özel soğutmalı renkli dizaynlı modellere yönelecek. Özellikle pencere kasalı kullanıcılar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı