RX 480 Düşük GPU Kullanımı

fener bahce

Hectopat
Daha fazla  
Oyunu actıktan sonra videolarda ekran kartı %0 ile calısıyor 20 FPS alıyorum. Oyun icinde bir sıkıntı yok %99-%100 oluyor hep ısı degeri ise 68-72 arasında. Battlefield 1 de oyuna baslamadan onceki acılıs videolarında %0 ile calısıp 20 FPS alıyorum oyun kasıyor, The Withcer 3 de aynı sekilde %0 dusuyor. PES 2017 ise oyun %0 ile calısıyor oyun kasıyor hic oynanmıyor 30 FPS'de sabitlenmis sekilde calısıyor. BF1 - The Withcer 3 - GTA V ultra ayarlar da hic kasmadan akıcı bir sekilde oynanabiliyor tek sıkıntı videolar. Bu sorunu nasıl cozebilirim? Yardımcı olursanız cok sevinirim.

Sistemim:
  • i7-7700
  • MSI RX 480 8 GB
  • 16 GB RAM
  • 600W PSU
  • MSI B250M Bazooka
rx 480 battlefield 1  (1).jpg
rx 480 battlefield 1  (2).jpg
rx 480 battlefield 1  (3).jpg
rx 480 battlefield 1  (4).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
"Readon settings" uygulamasindaki ayarlari kontrol et, her oyun icin bircok ayrintili ayari var. Ve oyunu calistirirken o uygulama uzerinden " Launch "a tiklayarak calistir.

Geçenlerde Technopat Youtube kanalında izlediğim bir videoda Radeon ayarlarında, eğer mouse hareket etmiyorsa ekran kartı güç kullanımı düşür gibi bir ayar vardı buda sizin ara sahnelerdeki kasmayı açıklıyor gibi bir dener misiniz ?

Düzenleme 1 : Ayrıca PES oyununda genelde mouse kullanılmadığından yine bu şekilde bir problem çıkıyor olabilir.

"Readon settings" uygulamasindaki ayarlari kontrol et, her oyun icin bircok ayrintili ayari var. Ve oyunu calistirirken o uygulama uzerinden " Launch "a tiklayarak calistir.
Oradaki ayarları cok bilgim olmadıgı icin ellemedim ilk kurdugum haliyle duruyor.

V-sync açık olabilir.
V-sync kapalı. V-sync acık olsa oyun icinde FPS 60'ı gecmezdi. Bu farklı bir ayarı var sanırım ama bulamadım.

Geçenlerde Technopat Youtube kanalında izlediğim bir videoda Radeon ayarlarında, eğer mouse hareket etmiyorsa ekran kartı güç kullanımı düşür gibi bir ayar vardı buda sizin ara sahnelerdeki kasmayı açıklıyor gibi bir denermisiniz ?

Düzenleme 1 : Ayrıca PES oyununda genelde mouse kullanılmadığından yine bu şekilde bir problem çıkıyor olabilir.

Radeon ayarlarını actıgımda mouse calısıyor. Orada da bir sıkıntı yok.

Radeon ayarlarını actıgımda mouse calısıyor. Orada da bir sıkıntı yok.

Radeon ayarları açtığınızda mouse çalışıyor mu diye sormadım yanlış anlamışsınız, içerisindeki bir özellik AFK kontolü onu devre dışı bırakın.

@Batuhan Özkan Radeon Chill özelliğinden bahsediyor. Biraz yanlış anlaşılmış.

Öncelikle ekran kartı sürücüsünü buradaki rehberi izleyerek kaldırın ve güncelleyin.

DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi

Yeni sürücü kurulunca, Radeon Ayarları'nda Gaming > Global WattMan ayarlarına gelin, Chill ayarını bulun ve kapatın. Diğer ayarlarda 'Kare sayısı hedefi' gibi bir ayar varsa kapatın, 'Güç Etkinliği' ayarını kapatın.

@Batuhan Özkan Radeon Chill özelliğinden bahsediyor. Biraz yanlış anlaşılmış.

Öncelikle ekran kartı sürücüsünü buradaki rehberi izleyerek kaldırın ve güncelleyin.

DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi

Yeni sürücü kurulunca, Radeon Ayarları'nda Gaming > Global WattMan ayarlarına gelin, Chill ayarını bulun ve kapatın. Diğer ayarlarda 'Kare sayısı hedefi' gibi bir ayar varsa kapatın, 'Güç Etkinliği' ayarını kapatın.

Yardımınız için teşekkür ederim ama verdiğiniz öneriler de işe yaramadı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı