RX 480 Düşük GPU Kullanımı

Msi Afterburner ile oyun içi sıcaklık ve kullanım değerlerini atar mısın?

@fullmetal CS:GO açıkken %100'dü. Şuan kapattım Chrome'da gezinirken %4-%3 kullanılıyor. GPU sıcaklığı Chrome'da iken 49 derece. PSU'nun markası High Power 600 W 85 + Bronze 45A Single Rail.

@Akif tamamdır hemen girip paylaşacağım.

@Akif
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
youtube a yükledim ama linkini attım sıkıntı olur mu acaba.

GPU kullanımı sürekli %99 çalışmak zorunda değil, takılma olmuyorsa kafaya takılcak bir durum değil. Oyundan oyuna göre durum farklılaşır. MSİ Afterburner programı da arada sapıtır viode da GPU kullanımları %1 civarı düşmesine rağmen FPS de değişkenlik olmuyor, programdan kaynaklanan hatalarda mevcut. Sıcaklık değerlerinde gayet iyi.
@IISilenTNightII Sırf ortalığı karıştırmak için boş yorum yapma, ısındığı ve sorun falan çıkarttığı yok.

GPU kullanımı sürekli %99 çalışmak zorunda değil, takılma olmuyorsa kafaya takılcak bir durum değil. Oyundan oyuna göre durum farklılaşır. MSİ Afterburner programı da arada sapıtır viode da GPU kullanımları %1 civarı düşmesine rağmen FPS de değişkenlik olmuyor, programdan kaynaklanan hatalarda mevcut. Sıcaklık değerlerinde gayet iyi.
@IISilenTNightII Sırf ortalığı karıştırmak için boş yorum yapma, ısındığı ve sorun falan çıkarttığı yok.
Ya söylediğim gibi oyunlarda herhangi bir kasma donma takılma kesinlikle olmuyor. Ama insanın kafasına takılıyor ister istemez.

Kafaya takılacak bir durum yok, donma, takılma ve ani FPS düşüşleri olsaydı o zaman sorun var diyebilirdim ancak attığın video da öyle bir durumda yok, program doğru göstermiyor bazen sende de öyle görünüyor, GPU kullanımının %1 civarlarına düşmesi mümkün değil, o video da anlık o değere geliyor ama FPS düşmüyor bu da yanlış gösterdiğinden dolayı kaynaklanıyor. Bu kadar ani düşüşler GPU kullanımda doğru şekilde düşseydi oyun anında takılma, donma olurdu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı