RX 480 GTA 5 Texture Yükleme Hatası Ve FPS Drop

BerkayCinar0652

Hectopat
Öncelikle selamlar. Elimde Asus Strix RX 480 8 GB Ekran kartı var. GTA 5'de very high ayarlarda araba ile dolaşırken anlık FPS düşüşleri ve etraftaki texturelar yüklenmeme ve oyundayken menüyü açınca kasma sorunu (120 FPS'den bir anda 30 FPS'ye düşmesi. VSYNC açınca düzeliyor.) ile karşı karşıyayım. GTX 960 kullanırken böyle bir hata yoktu. Yardım ederseniz sevinirim.

• İşlemci= i5 7500
  • Ram= Kingston 8 GB 2400 MHZ
  • PSU=ThermalTake 600 watt 80+
  • Ekran Kartı= Asus Strix RX 480 8GB
20181205220933_1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• DxDiag.txt
    84 KB · Görüntüleme: 261
Son düzenleme:
Furmark ile kartını test et. Bir de başka oyunlarda sorun var mı? Ayrıca GTA'nın Settings.xml dosyasını silip dene.

https://i.hizliresim.com/ZXWrpZ.png (Görsel boyutu 1MB'den fazla olduğu için gönderim kabul etmiyor. Furmark testi.)

Denediğim oyunlar arasında sadece GTA 5'de problem yaşıyorum. PUBG'de fps dropları oluyor ancak sıkıntılı bir oyun olduğu için pek ciddiye almıyorum. Shadow of mordorda ultra 1080P ayarlarda 75-90 FPS, 1440P Ultra ayarlarda 40-45 FPS, 2160P Ultra ayarlarda 30 FPS alıyorum.

Görev yöneticinden gta.exe’nin önceliğini en yüksekten bi aşağı alın. Sorun düzelecektir.
maalesef çözülmedi.
@Recep Baltaş Msi Gaming X GTX 1060 3GB ekran kartı ile deniyorum. Ancak hala aynı sorun devam ediyor. Ekran kartı ile alakalı bir durum değil. İşlemci kullanımı oyunlarda %100 oluyor ancak ekran kartı kullanımı hep değişiklik gösteriyor nadiren %90 oluyor.
Furmark ile kartını test et. Bir de başka oyunlarda sorun var mı? Ayrıca GTA'nın Settings.xml dosyasını silip dene.
İşlemci fazlası ile boşta kullanılıyor. Ancak neyin kullandığını görev yöneticisi üzerinden göremiyorum.
1544288747627.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı