RX 480 İncelemesi

Hemen konuya geçmek istiyorum. Öncelikle NVIDIA'da program zenginliği yani ShadowPlay vs... programlarına aldanıp daha fazla para veriyorlar. Kesinlikle haklı olduklarını düşünmüyorum.

Sanırsam bu insanların PlaysTV, RapTR gibi programlardan haberleri yok. RapTR NVIDIA'nın GeForce Expirience'ı, PlaysTV ise NVIDIA'nın ShadowPlay'i. Hem kayıt yapabiliyor (60 FPS 1080p Kalitede) hemde oyunlarda kısa videolar paylaşabiliyorsunuz.

RX 480 kesinlikle bir NVIDIA 1060 edeceğine eminim. Daha fazlası olabilir ama ben en emin olduğumu söylemek istiyorum. NVIDIA'ya sırf program için fazladan en az 100 TL veriyorsunuz kesinlikle AMD'ye yönelmeniz tavsiyemdir. Artık incelemeye geçelim.

RX480 birçok oynu 60 FPS ve ya üzeri şekilde oynatıyor. En yeni oyunlar (Battlefield 1 vs...) gibi birçok oyunu 60 FPS'de rahat bir şekilde oynattığını gördüm. Aşağıda her ayarda bir Battlefield 1 Gameplay'ı bulabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RX480 Mafia 3 üzerindeki performansını bir kaç forumda eleştirildiğini gördüm, Mafia 3 kendisi FPS sorunlu bir oyun. Mafia 3'te düşüş yaşayabilirsiniz bundan dolayı ekran kartını suçlamamalısınız.

Doom gibi birçok objenin ve çöl fırtınasının bulunduğu oyunda gayet yüksek FPS alıyorsunuz. 1440p High ayarlarda 60 FPS oynayabiliyor, Ultra 1920x1080p ayarlarda 70 FPS altına çok nadir düşüyor. 4K 30-37 FPS High ayarlarda oynanabiliyor.

Doom 1080p Ultra Settings;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Doom 4K+1440p High Settings;

Call Of Duty İnfinite Warfare'da çok iyi bir performans veriyor .60 FPS altına düşmeniz aşırı nadir durumlarda olur. Düşmeyeceğinden emine yakın olabilirsiniz. Aşağıdaki videoda GTX 1060 ile karşılaştırılması yapılıyor. Hem FPS'yi görebilir hem de GTX 1060'a karşı üstünlüğünü FPS ile görebilirsiniz.

(Çoğu gameplayler FX6300 ile beraber kullanılan gameplaylerdir. Call Of Duty İnfinite Warfare gameplay videosunda i7 6700k SkyLake işlemci ile beraber kullanılmıştır. Performansta 5 FPS veya daha fazla düşüş olabilir.)

5 sene HD 4850 kullandım. Evdeki küçük bilgisayarımda da RX 460 var.

Fanlıkla alakası yok. Relive' ı da biliyorum Geforce Experience' yi de.

F/P ise nasıl baktığınıza göre değişir.

Mesela GTX 1060 F/P değil, çünkü RX 480 var.

Ama GTX 1080, 1070 F/P. 980 parasına Titan X performansı.

Mesela GTX 970 de ilk çıktığında F/P idi...

Son düzenleme:
5 sene HD 4850 kullandım. Evdeki küçük bilgisayarımda da RX 460 var.

Fanlıkla alakası yok. Relive' ı da iliyorum Geforce Experience' yi de.

F/P ise nasıl baktığınıza göre değişir.

Mesela GTX 1060 F/P değil, çünkü RX 480 var.

Ama GTX 1080, 1070 F/P. 980 parasına Titan X performansı.

Mesela GTX 970 de ilk çıktığında F/P idi...

970 Konusunda katılıyorum :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı