RX 480 Markaları

Daha fazla  
Bu gün Vatan Bilgisayarda gördüğüm Sapphire Rx480 markası beni çok mutlu etti 900tl olduğunu görünce orucu falan unuttum ve sonra çıkacak olan Msı, Asus gibi markaları bekledim. Ben daha önce Sapphire ürünleri hakkında hiç bir şey okumadım ve bu ürün hakkında hiç birşey bilmiyorum biraz açıklama yapar mısınız?

AMD Radeon Rx 480 8 GB Ekran Kartı İncelemesi - Technopat

Sapphire Nitro ile R7 , R9 300 serisinde rakiplerinin önüne geçti ve başarısını RX 400 ile de sürdürüceğini düşünüyorum. Önceden hafif sıkıntılar yaşadığı bir dönem vardı ve o dönemi atlattı. Sapphire markası insanların önyargıları yüzünden şehir efsanelerine konu oldu.

Şu an satışta olan kart AMD'nin piyasaya sunduğu referans tasarıma sahip kart. Sapphire, MSI vs. diğer markaların modelleri henüz piyasaya çıkmadı. Şu an hangi marka alırsanız alın kart aynı kart, performans aynı performans olacak.

Sapphire modelini daha önce tavsiye etmediğim gibi yine tavsiye etmeyeceğim, soğutma değil tek mesele, Sapphire ekran kartlarında PCB ve güç bileşeni kalitesinden memnun değilim. En ucuz AMD ekran kartlarını ürettikleri halde hala bazı kullanıcılar bu ucuzluk ile en kaliteli sözünü nasıl bir araya getirebiliyor anlamlandırmak zor. Geely, Tata ya da Skoda'nın da hayranı vardır anlarım, adam arabasını gözü gibi sever, bütçesi o kadardır, kaldı ki ayağını yerden kesiyordur, işini gördüğü için de memnundur ama tutup da bunlar için Audi, Mercedes yakıştırması yapana, ömrü daha uzun diyene şüpheyle bakarım. Markacılık da değil bu, malzemeden mühendisliğe bariz meseleler.

Sapphire modelini daha önce tavsiye etmediğim gibi yine tavsiye etmeyeceğim, soğutma değil tek mesele, Sapphire ekran kartlarında PCB ve güç bileşeni kalitesinden memnun değilim. En ucuz AMD ekran kartlarını ürettikleri halde hala bazı kullanıcılar bu ucuzluk ile en kaliteli sözünü nasıl bir araya getirebiliyor anlamlandırmak zor. Geely, Tata ya da Skoda'nın da hayranı vardır anlarım, adam arabasını gözü gibi sever, bütçesi o kadardır, kaldı ki ayağını yerden kesiyordur, işini gördüğü için de memnundur ama tutup da bunlar için Audi, Mercedes yakıştırması yapana, ömrü daha uzun diyene şüpheyle bakarım. Markacılık da değil bu, malzemeden mühendisliğe bariz meseleler.
Peki MSI, Asus gibi özel soğutuculu modeller ne zaman çıkar? 150 200 lira fark olur mu? Bu sorunun cevabını birde sizden duymak istiyorum.

Fark olur, EVGA ve Zotac salt Nvidia yapıyor, onlardan çıkmayacak: MSI, ASUS, Gigabyte, AMD yapan Sapphire, PowerColor, HIS ve XFX markalarından çıkacak. Tayvanlı üçlü olarak adlandırabileceğimiz MSI, ASUS, Gigabyte sürümleri daha pahalı olacaktır ama modele göre, döneme göre başarıları ve ürün kaliteleri değişmekle birlikte bunlar daha çok tercih edilebilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı