RX 480 ne zaman 1100 TL olur?

Supersandwich

Hectopat
Daha fazla  
Beklediğimiz 1000 TL civarı fiyat etiketinin çok çok üstünde bir rakamla karşılaştım halbuki Freesync bir monitör ve kuvvetli bir sistem satın almıştım. RX 480 ne zaman 1100 civarına düşer? GTX 970 1200 TL gidip onu almayı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Beyler hayal kurmayın fiyat falan düşmeyecek. Kartı alacak gücüm varken sırf böyle bir tutuma kızdığım için amazon'dan alıcam.

Fiyatın düşmesi için GTX1060'ın piyasaya girmesi gerek. Ağustos ortalarından önce özel tasarımlı RX480'ler 1100TL'ye düşmez.

@kemal erdoğan
Sinerji 1250TL olarak açıklamış sonra tedarik edilemiyor diye değiştirmiş. Satıldı mı satılmadı mı bilemiyoruz.

Çıkan fiyata şaşırmıyorum. Yurtdışı fiyatına göre $ kurunu 4TL'den hesaplayın herzaman. Yani 230$'lık kartın bize gelişi 920TL + orantısız kâr payı şeklinde. İlk çıktığında fiyat yüksek olacaktır. Referans tasarımlar bitince özel soğutmalılar gelecek onlar da 1100TL altında olmaz.

Fiyatın gerçek limitlerine dönmesi için 10+ firmada satışta olması ve rakibi olan GTX 1060'ın özelliklerinin ve çıkış tarihinin belirtilmesi gerek.

Bana göre tam olarak 1000TL değerinde piyasaya girecek nedeni ise zaten şu an GTX 970 1200TL fiyatında bulunabiliyor hem de özel tasarım. Türkiye pazarına AMD'nin önem verdiğini söylüyorlar. Yeterli önemi vermişse AMD dediğim fiyattan çıkacağını düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı