RX 480 Oyunlarda Renk Bozulması

Efectpowr

Hectopat
Daha fazla  
Benim sorunum 3-4 ay öncesine kadar yeni topladığım sistemimde GTA tarzı oyunları çok sık oynamam ve ekran kartımın o oyuna verdiği kendi ayarlarıyla oynadığım halde birçok hatayla karşılaştım. Fakat sürücüleri yanlış güncellediğimden korkuyorum çünkü Driver Booster V5 pro isimli bir program ile güncelledim el ile güncellemek daha faydalıymış ama beceremedim...

Ekran Kartı: Msi RX 480 8 GB 256 bit
İşlemci: İntel Skylake Core i7 6700 3.40 GHz
RAM: 16 GB Kingston DDR4 2444 MHz

Sistem özelliklerim bunlar fakat GTA 5'i 3-4 ay çok rahat hiç bir sorun olmadan oynamama rağmen bir süre Sonra oyundan atmalar sonra birden oynarken siyah ekran vermesi ve ardından birbirinden bağımsız birden çok değişik şekillerde renkler çıkması ve oyundan atması gibi sorunlar almaya başladım. Ve bazende mavi ekran verme sorunu ve kasaya 1 kere tıkladığımda bip bip değilde 3-4 kere fandan Dıt dıt tarzında sesler çıkması ve 2 kerede ufaktan bir ses çıkması sonucunda kasa açılıyor rahat giriyorum. Ama bundan 2 ay öncesinde fanlarda böyle bir sorunum yoktu.

Bu beni daha çok endişeye düşürdü. Sonra kasayı bazen açtığımda ise yeşil ekran sorunu gelmesi tekrar açıp kapattığımda düzelmesi falan olaylar da olmuştu. Bu arada ekran kartım sürücüleri en son güncelledim. Windows updateden'de Windows 10 güncelledim. Fakat son 15-20 Gündür bu tip hatalar ardı ardını kesmemeye başladı. Ne yapsam bilemedim. Lütfen bana yardımcı olun. Bir de şunu söylemeliyim ki iobit ürünleriyle sistemi güncelledim. Ve onlarla tarama yaptım. Bazı sitelerde ekran kartını el ile güncellemek daha faydalı deniyordu. Ama ben Onları bir kaç defa denediğimde Amd'nin kendi sitesinden seçtiğimde bilgisayar daha çok bozulmaya başladı. Bu konuda da bana yardımcı olur musunuz. Şimdiden teşekkür ediyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı