RX 480 Sistem Oyunlarda Titreme Sorunu

oguzhanekmekci

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bilgisayar topladım ve format attım. Windows 8.1'i yükledik driverları falan her şeyi kurdum. Farkettiğim bir sıkıntı var onu sizinle paylaşmak istedim. Belki önceden başına gelen vardır diye.

Öncelikle özellikleri yazayım.
İntei i5 6600K
Asus z170 pro gaming
Hyperx fury 16 GB RAM
Asus Rx 480 ekran kartı
480 GB OCZ 460a SSD
1 TB HDD
Thermaltake İşlemci soğutucusu Hyper tx3i
Everse Rampage Storm w5 kasa
XIGMATEK TAURO 600 W 80 PLS PSU
Ekran:samsung syncmaster 226bw VGA'dan HDMI dönüştürücü takılı.
(Windows orjinal değil)

Arkadaşlar soruna gelirsek oyunlarda işlemci yaklaşık 3.75 GHz'ye kadar çıkıyor ve ekranda titreşimler olmaya başlıyor. Bilgisayar değerlerini kontrol ettiğimde 65 dereceyi geçmiyor FPS bakımından da sıkıntı yok fakat dediğim gibi oyunlara girince ekrar titreşmeye başlıyor ve işlemci hızı yükselince bu oluyor daha önce başına gelen ya da bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

Edit 1: Arkadaşlar anakartı default moda aldım fakat overlock aktif oluyor onu disable ettim 3,43'ü geçmiyor fakat oyunlarda titreme sorunu devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Titreme sorunu dönüştürücü veya monitörle ilgili olabilir. VGA'dan görüntü almayı deneyin farklı bir monitör ile sorun devam ediyorsa ekran kartında sıkıntı var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı