RX 480 sistem oyunlarda kapanma sorunu

kynomuos

Kilopat
Daha fazla  
1.5 yıldır kullandım PC bugün böyle bir sorun çıkardı. Oyun açtığım zaman bilgisayar kendini kapatıyor.
Oyunlar;
  • LoL: Sorun yok
  • GTAV: Sorun yok
  • Tera: Sorun yok
  • PUBG: Sorunlu
  • Overwatch: Sorunlu

Dün bilgisayarıma Realtek kurdum ve bilgisayarımı temizledim, daha sonra oyunların hepsi böyle kapattırıyordu bilgisayarımı. Daha sonra aklıma AMD aygıt yöneticisinden sesini kapatmak geldi ve kapattım, 3 oyunda sorun bitti ama 2 oyun sorunlu halen.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • i3 6100
  • Asus Strix RX 480
  • 8 GB RAM
  • 1 TB HDD
  • 600W Gold PSU
PSU sorun olmuş olsa GTA 5 gibi bir oyunu full ayarlarda oynatmazdı öyle değil mi ?

1 saat sonunda çektim hepsini ama bilgisayarımda halen Playerunknown's Battlegrounds ve Overwatch oynayamıyorum daha önce böyle bir sorun olmuştu ve forumda bir arkadaş GPU ses özelliğini kapatmamı istemişti ve düzelmişti ama bu sefer düzelmedi sorunun başlangıcı ise Realtek HD Audio driver kurduktan daha sonra oldu bunlar hep daha öncesinde tüm bu oyunları sorunsuz oynuyordum.

V3QQPr.jpg
nJbbjl.jpg
vJaaX6.jpg

Eski sistemim dota 2 kapanma yapmıştı sonra mavi ekran. Sıfır sistem kurmuştum. 6 nesil geçiş yapmıştım. O siteme eski ekran kartımı taktım hiç kapanmamıştı. Sorun bence ekran kartında değil. Diğer parçalarda olabilir.

Ekran kartını çıkarıp denedim ve işlemci üzerindeki dahili kartla açtım oyunları sorun yok açılıyor ama ekran kartı takınca bu iki oyunda sorun yaşıyorum.

Radeon yazılımlarında son sürümlerde bazen uyuşmazlık olabiliyor. Her oyun ile tam optimize sağlanamayabilir. BIOS update varsa yükleyip ardından bir önceki Radeon sürümüne geçerek tekrar test etmenizi öneririm.

Herkesin genelde forumlarda 16.11.5 kurdum ama sorun aynı UDD programıyla silerek yaptım bunu ama aynı sorunum devam etti. Olaylar olmadan önce realtek HD audio driver kurmuştum ve daha sonra böyle oldu işte.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı