RX 480 sistem siyah ekran sorunu

Goksel Tunca

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Geçen gün yeni sistem toplattim ve sistemi toplattigim yerde denedim oyunlar açılıyordu fakat eve getirdim ve bilgisayarı açtım. Bilgisayar oyun oynarken siyah ekran vermeye başladı ve siyah ekrandan hiçbir şey yapamıyorum. Bilgisayar donuyor. Daha sonra RAM'leri çıkarıp taktım sorun duzelmedi. CS:GO'ya girdim ve yeni Crasshair yapmak istedim fakat daha harita yüklenirken siyah ekran hata verdi ve orada kaldı. PC'ye rest attım fakat sonuç yine aynı. Bu arada bir şey fark ettim toplayan adam Technopat sistem videolarindaki gibi kabloları aynı yere takmamis ve bazı kabloları kesip bantlamis. İşlemcinin üstünde bulunan bir soket var işlemciye ek güç vermesi amaçlı galiba 8 pinli bir giriş onda 6 pinli bir kablo var sorun bu mu? Yeni PSU mı almam lazım? Yoksa gidip geri mı vermem lazım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem Özellikleri:

• Rx 480 8G
  • İ5 6600
  • 16 GB 3200 MHz RAM
  • 120 GB SD
  • 500 GB harddisk
600 watt PSU var fakat kabloları kesik sorun buysa degistirecem fakat değilse geri iade edecem yardimlarinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı