RX 480 Sistem Toplama

Metehan bey bende B150 Gaming M3 almayı düşünüyorum. H170 ile arasında pek bir fark yokmuş SSD hızının dışında. Aralarında 50 TL var. Sizce değer mi?
B150'den H170 yonga setine yükselmiş oluyorsunuz 50TL'lik bir fark vererek. Sistemi uzun ömürlü kullanmayı planlıyorsanız, H170 seçmeniz daha doğru olacaktır.
Performans farkı hissedemezsiniz, yanlızca yonga seti ve biraz kullanılan bileşen kalitesinde fark eder.

2133 MHz destekleyen anakarta 2400 MHz RAM takarsak ne olur ?
Rahatça kullanabilirsiniz, önemli olan DDR3 ram seçmemeniz, ramler DDR4 olsunda, hepsi uyar. Tabii maximum anakartın desteklediği frekansta çalışabilirler :)

Hocam şu nasıl ?
Bu sistem daha güzel, işlemciyi i5 6402p yapma şansın varmı ? Biraz daha iyi bir işlemci 6400'e göre.
Ayrıca bu sistemin ömrü belli, ileride upgradeye pek açık değil, yeni ekran kartı alsan ilerde, işlemci darboğaz yapar, işlemci alsan ekran kartı yetersiz gelir. Yanii tam ucu ucuna bir sistem olmuş :)

B150'den H170 yonga setine yükselmiş oluyorsunuz 50TL'lik bir fark vererek. Sistemi uzun ömürlü kullanmayı planlıyorsanız, H170 seçmeniz daha doğru olacaktır.
Performans farkı hissedemezsiniz, yanlızca yonga seti ve biraz kullanılan bileşen kalitesinde fark eder.

Rahatça kullanabilirsiniz, önemli olan DDR3 ram seçmemeniz, ramler DDR4 olsunda, hepsi uyar. Tabii maximum anakartın desteklediği frekansta çalışabilirler :)

Bu sistem daha güzel, işlemciyi i5 6402p yapma şansın varmı ? Biraz daha iyi bir işlemci 6400'e göre.
Ayrıca bu sistemin ömrü belli, ileride upgradeye pek açık değil, yeni ekran kartı alsan ilerde, işlemci darboğaz yapar, işlemci alsan ekran kartı yetersiz gelir. Yanii tam ucu ucuna bir sistem olmuş :)
Arkadaş tercih edebilir ama ben bu sistemi almayacağım hocam :). Bu sistemi alacağım. Sence nasıl ?
Ekran Alıntısı3.JPG

Arkadaş tercih edebilir ama ben bu sistemi almayacağım hocam :). Bu sistemi alacağım. Sence nasıl ?
Sistemin genel olarak benimkisi ile aynı, bir fark bende Rx470 var :)
Silverstone AR01'i bende düşündüm, fakat montajı zor oluyormuş, vidalar tam deliklere oturmuyormuş. O yüzden kendi kullandıgım Gammaxx S40'ı öneririm, 4 tane 6'lık ısı borusu direk işlemciye temas ediyor.

Ayrıca sistemlerimiz hemen hemen aynı oldugundan dolayı;
[Alındı] İ7 6700 Sapphire RX470 4G Sistem
Zamanın oldugunda okursan, yardımcı olacağını düşünüyorum :)

Ayrıca bence 1TB HDD almak yerine, harici hardisk al 1TB, oyunların yedekleri orada durur, resim fotoğrafın falan herşeyin orada durur, iki gün sonra format atman gerekirse veri kaybı yaşamazsın.
480GB ssd'ler 370TL'e düşüyor bazen, onları takip edip bi 480GB ssd ile işi bitirebilirsin :)

Sistemin genel olarak benimkisi ile aynı, bir fark bende Rx470 var :)
Silverstone AR01'i bende düşündüm, fakat montajı zor oluyormuş, vidalar tam deliklere oturmuyormuş. O yüzden kendi kullandıgım Gammaxx S40'ı öneririm, 4 tane 6'lık ısı borusu direk işlemciye temas ediyor.

Ayrıca sistemlerimiz hemen hemen aynı oldugundan dolayı;
[Alındı] İ7 6700 Sapphire RX470 4G Sistem
Zamanın oldugunda okursan, yardımcı olacağını düşünüyorum :)

Ayrıca bence 1TB HDD almak yerine, harici hardisk al 1TB, oyunların yedekleri orada durur, resim fotoğrafın falan herşeyin orada durur, iki gün sonra format atman gerekirse veri kaybı yaşamazsın.
480GB ssd'ler 370TL'e düşüyor bazen, onları takip edip bi 480GB ssd ile işi bitirebilirsin :)
Hocam montajı teknobiyotiğe yaptıracağım o yüzden Silverstone modelini seçtim. Ben dediğin modeli alacaktım ama o sitede mevcut değilmiş. Ayrıca 2 tb lık taşınabilir diskim mevcut. 1 TB HDD almamın sebebi taşınabilir hard disk bozulursa diye yedek olması için. 250 GB SSD bana yeterli hocam zaten bilgisayarın içine dosya resim v.s atmayacağım. Sadece 3 4 tane oyun ve Windows yükleyeceğim. Konunu zaten biliyordum 1 2 kere okudum şimdi yine okuyorum :)

Hocam montajı teknobiyotiğe yaptıracağım o yüzden Silverstone modelini seçtim. Ben dediğin modeli alacaktım ama o sitede mevcut değilmiş
İkiside aynı şeye denk geliyor zaten, 4x6mm'den 24mm, silverstone ise 8x3'den yine 24mm ısı borusuna denk düşüyor, silverstone'de daha fazla ısı dağıtıcı yaprak var, daha da iyi soğutacaktır işlemcini :)

Ayrıca 2 tb lık taşınabilir diskim mevcut. 1 TB HDD almamın sebebi taşınabilir hard disk bozulursa diye yedek olması için.
Anladım, HDD'ler pek dayanıklı parçalar değil, hele ki harici hdd'ler her an düşme tehlikesi ile karşı karşıyalar, seninki de güzel bir seçim :)

250 GB SSD bana yeterli hocam zaten bilgisayarın içine dosya resim v.s atmayacağım. Sadece 3 4 tane oyun ve Windows yükleyeceğim.
Bende ilk başta öyle düşünmüştüm, sonra baktım yetmiyor, bir SSD daha aldım :) Gerçi aynı anda 10 tane oyun kurmayı amaçladım, benimki işi abartmaktı :)

İkiside aynı şeye denk geliyor zaten, 4x6mm'den 24mm, silverstone ise 8x3'den yine 24mm ısı borusuna denk düşüyor, silverstone'de daha fazla ısı dağıtıcı yaprak var, daha da iyi soğutacaktır işlemcini :)

Anladım, HDD'ler pek dayanıklı parçalar değil, hele ki harici hdd'ler her an düşme tehlikesi ile karşı karşıyalar, seninki de güzel bir seçim :)

Bende ilk başta öyle düşünmüştüm, sonra baktım yetmiyor, bir SSD daha aldım :) Gerçi aynı anda 10 tane oyun kurmayı amaçladım, benimki işi abartmaktı :)
Hocam SSD konusunda haklısın bana da yetmeyecek gibi geliyor :D Eğer olur da yetmezse bir 250 GB yada 120 GB almayı düşünüyorum ileride. Ayrıca konuna bir yorum attım cevaplarsan sevinirim :)

Hocam SSD konusunda haklısın bana da yetmeyecek gibi geliyor :D Eğer olur da yetmezse bir 250 GB yada 120 GB almayı düşünüyorum ileride. Ayrıca konuna bir yorum attım cevaplarsan sevinirim :)
Evet metehan hocam öncelikle tesekkur ediyorum ceza aldigim icin yazamamistim. Simdi bu sistemime rx489 yerine gtx1060 koysam nasil olur? Ve ikisi arasindaki fark nedir? Biri 6 gb biri 8 gb?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı