Rx 480 sistem toplama

Ufuk TURUNÇ

Hectopat
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Oceangoing Watchkeeping Officer
Dostlarım sistemde bi eksik var mı? Varsa önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

ALACAĞIM BİLGİSAYARIN ÖZELLİKLERİ.png

Son düzenleyen: Moderatör:
8GB Vram'in fazla olduğunu düşünüyorum. Çizim vb. durumlar için değilde sadece oyun için sistem topluyorsanız 4GB Vram oldukça yeterli bir miktar ve bir çok oyunda 4GB Vram'in hepsini zaten kullanmıyor. Ayrıca CF ya da OC gibi işlemler yapmayacaksanız anakartı MSI H110M PRO VD ya da PRO VHL ile değiştirmenizi tavsiye ederim. Ekran kartını da Sapphire RX480 Nitro 4GB alabilirsiniz.

Benim ekran kartı için bütçem bu, illa alacağım diyorsanız, anakartı H110M PRO VD ile değiştirdiğiniz zaman 150TL gibi bir bütçeniz artacak ve bu artan bütçe ile ekran kartını GTX 1060 6GB modeli ile değiştirebilirsiniz fakat DX 12 destekli oyunlarda RX 480 daha güzel bir performans sağlıyor.

Anakartta 150TL ve Sapphire 8GB modeli yerine Sapphire 4GB modelini aldığınız zaman oradan da 200TL gibi bir bütçeniz kalacak. 350TL bütçe + üzerine 150TL gibi bir miktarda eklediğiniz zaman FreeSync bir monitör alabilirsiniz.

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi AMD RX 480 ile freeSync monitör almak muazzam derece de iyi olur, görüntü kesilmesi ghost donma yırtılma problemlerini de aşmış olursunuz.

1000 Liranın altında hangi FreeSync monitör'ün kutusundan DP kablosu çıkıyormuş acaba görebilir miyim ?
Aldığı monitöre göre dedim 1000 TL altına kablo çıkar mı onu aldığı yerle konuşması gerekiyor, aynı sistemin bir daha farklısını bende tercih ettim, monitörüm Asus MG248 olacak incelemesi technopat da var izlersen bilgi edinebilirsin, böyle güzel sistemlere kanatimce 144 hz 1ms monitörler yakışır.

8GB Vram'in fazla olduğunu düşünüyorum. Çizim vb. durumlar için değilde sadece oyun için sistem topluyorsanız 4GB Vram oldukça yeterli bir miktar ve bir çok oyunda 4GB Vram'in hepsini zaten kullanmıyor. Ayrıca CF ya da OC gibi işlemler yapmayacaksanız anakartı MSI H110M PRO VD ya da PRO VHL ile değiştirmenizi tavsiye ederim. Ekran kartını da Sapphire RX480 Nitro 4GB alabilirsiniz.

Benim ekran kartı için bütçem bu, illa alacağım diyorsanız, anakartı H110M PRO VD ile değiştirdiğiniz zaman 150TL gibi bir bütçeniz artacak ve bu artan bütçe ile ekran kartını GTX 1060 6GB modeli ile değiştirebilirsiniz fakat DX 12 destekli oyunlarda RX 480 daha güzel bir performans sağlıyor.

Anakartta 150TL ve Sapphire 8GB modeli yerine Sapphire 4GB modelini aldığınız zaman oradan da 200TL gibi bir bütçeniz kalacak. 350TL bütçe + üzerine 150TL gibi bir miktarda eklediğiniz zaman FreeSync bir monitör alabilirsiniz.
Bence fazladan 4 GB VRAM'in zararı olmaz. Sadece ağır oranda grafik içeren oyunlar dışında, bir de bu oyunların grafik kalitesini daha da arttıran modlar var (ENB, SweetFX vb.). Bu nedenle 8 GB VRAM'in gereksiz olduğunu düşünmüyorum. Onu geçtim, Vulkan ve DX12 yardımı ile daha fazla FPS alacaktır arkadaş.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı