RX 480 sistemde stutter oluşuyor

RAM
24 GB DDR4
SSD veya HDD modeli
Netac 120 GB SSD, WD blue 500 GB HDD
Ekran kartı
Xfx rs RX 480 8 GB triple x edition
Anakart
Msı h110m pro vd
İşlemci
İ5 7400
Selamlar, sistemimde ciddi manada stutter sorunları yaşıyorum. Oyunlar oynanamaz durumda, undervolt ve underclock işlemleri yapsam bile yer yer stutter yediğim oluyor. Stok ayarlarda kullanabilmek istiyorum. Ne yapmam lazım?

Macunu düzgün sürdüğümden eminim. Kartı açınca bir bakayım yine.

@Merdt @sulobey10 @GFYT BIOS değiştirdim, macun yeniledim ve güç kablosunu değiştirdim. Şu anlık stutter yok gibi ama macun yenileme kısmı biraz sancılı geçti. Ekran kartının vidalarindan birini takamadım, şu an da yük altında ekran kartım 80-81 derece çalışıyor. Vidayı takamadığım için mi bu sıcaklık sizce?

Sapphire RX 580 verdı bende o da 80 derece oluyordu yük altında, üstüne çıkmıyorsa bir şey olmaz 81 derece güvenli.

GPU'nun etrafındaki 4 vidadan biri ise sıkıntı yaratır ama. Yaylı vida ise bastırarak sıkacaksınız.

Fotoğraf atar mısın?
Vida deliğinin mi?

Sapphire RX 580 verdı bende o da 80 derece oluyordu yük altında, üstüne çıkmıyorsa bir şey olmaz 81 derece güvenli.

GPU'nun etrafındaki 4 vidadan biri ise sıkıntı yaratır ama. Yaylı vida ise bastırarak sıkacaksınız.
Yaylı vida evet hepsi oturuyor biri oturmuyor.

Vidayı ve vida değiliğini de bi incele acaba fazla zorladın da vidanın yada deliğin dişleri bi kırıldı? Yada vidayı yanlış yere mi yakmaya çalışıyorsun(diğer vidalar ile karışmış olabilir)?

Vidayı ve vida değiliğini de bir incele acaba fazla zorladın da vidanın ya da deliğin dişleri bir kırıldı? Ya da vidayı yanlış yere mi yakmaya çalışıyorsun(diğer vidalar ile karışmış olabilir)?

Vida deliği biraz aşınmış gibi görünüyor. Sanırım ondan takamiyorum. Vidada bir problem yok çünkü diğer vida deliklerine oturuyor. Vidayı da doğru yere taktigima eminim.

Evet, sokmaya çalıştığın vidayı da at umarım yalama olmamıştır.

Vidayı atamadım kamera odaklamadigi için. Aynı vida diğer deliklere oluyor, o yüzden vida da sorun olmadığını düşünüyorum. @GFYT

Vidayı atamadım kamera odaklamadigi için. Aynı vida diğer deliklere oluyor, o yüzden vida da sorun olmadığını düşünüyorum. @GFYT

Vidayı takmayı da başardım. Sıcaklıklar fena değil şu an, hepinize teşekkür ediyorum. Sorunu hanginizin çözümü çözdü bilemiyorum, o yüzden çözüm isaretleyemiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20240509_221330.jpg
    IMG_20240509_221330.jpg
    70,4 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı