RX 480 sisteme kasa önerisi

Tribalsatak

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şu atx, matx ve başka hangi çeşitler varsa; bunlar tam olarak ne oluyor? Birisi hepsini açıklayabilir mi? Matx yazıyorum Google'a. MicroAtx ve midatx çıkıyor. Kafam karıştı yani. :)

Topladığım sistemde son kalan birkaç parçayı tamamlayacağım. Kasa ve PSU'da bunlara dahil. O yüzden son olarak alacağım kasa ve PSU için karar vermek istiyorum. Sistemin resmini de atıyorum. Listedeki kasa ve PSU hala aklımda. Sadece son olarak kasa ve PSU hakkında fikirlerinizi almak ve şu kasa çeşitlerini tam anlamıyla öğrenmek istiyorum.

Son olarak birde her PSU her kasaya uyar mı acaba? Yoksa onların arasında da bir uyum ilişkisi var mı? Varsa nedir?

Not: Kasa öneriniz olursa diye şunu belirteyim. Kasanın görünümüyle hiçbir şekilde ilgilenmiyorum. Tek kıstas noktam performans, soğutma vb. etkenlerdir. :)

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Evga 500W 80+ PSU
  • Corsair Spec 01 veya 100R Kasa
Böyle bir şey olabilir.

• Evga 500W 80+ PSU
  • Corsair Spec 01 veya 100R Kasa
Böyle bir şey olabilir.

Öneriler için teşekkürler. Ürünlere baktım biraz, baya hoşuma gitti :) Peki kasa + PSU'yu birlikte almak mı daha mantıklı? Yoksa ayrı ayrı mı? Acaba neden genelde ayrı ayrı olarak öneriliyor ?

PSU benim için önemlidir. Sonuçta sistemi besleyen PSU'dur. Kasa ile birlikte gelenlerin çoğu sertifikasız oluyor. Zaten 12V kanala kaç w verdiğine baksanız anlarsınız.

Dosya Ekleri

• 111.png
    111.png
    69,7 KB · Görüntüleme: 162
PSU benim için önemlidir. Sonuçta sistemi besleyen PSU'dur. Kasa ile birlikte gelenlerin çoğu sertifikasız oluyor. Zaten 12V kanala kaç w verdiğine baksanız anlarsınız.
Aynen anladım hocam haklısınız. Son olarak birşey sorucam bu önerdiğiniz Corsair Spec 01 kasanın özelliklerine baktım da tam anlayamadım birşeyi. Acaba bu kasada kaç usb girişi var? Ön panelde 1 x usb3.0 ve 1 x usb2.0 olarak gözüküyor.Fakat benim daha çok usb girişine ihtiyacım olduğu için acaba arka panelde de usb girişleri var mı?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı