RX 480 Sisteme yorum

Ahmet Mayda

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bir sistem topladım. Sizce nasıl bir sistem? Olmuş ve uyumluluk sorunu yaşar mıyım?

Screenshot_20161103-164823.png
Screenshot_20161103-164834.png
Screenshot_20161103-165059.png

Dostum uyumsuzluk yaşamazsın fakat daha iyi hale getirmek mümkün. RAM olarak Kingston DDR4 16GB(2x8) HyperX Fury Black 2133MHz Ram (HX421C14FBK2/16) - Bellek (RAM) - Bilgisayar Bileşenleri şekilde Dual Channel yaparsan performansını arttıracaktır. HDD olarak WD 1TB Blue 3,5" SATA III 6Gbit/s 7200 RPM 64MB Cache (WD10EZEX) - Hard Disk - Bilgisayar Bileşenleri bu daha performanslı bir HDD. RX480'in 8GB olanını tercih etmeni tavsiye ederim, güncel AAA oyunları ultra ayarlarda 4GB'ın üzerine çıkabiliyor.

Ben olsam o mikrofonu almazdım dostum. Pek bir iş yok açıkcası. Bütçeni belirtmemişsin ben topladım aşmışsam söylersin bakarız.

Dosya Ekleri

• DAH.png
    DAH.png
    28,3 KB · Görüntüleme: 122
Arkadaşlar cezam olduğu için yazamadım bütçem klavye mouse monitor dahil 3600 tl mouse olarak bloody a9 tercehimdir ve hepsi burada ve vatan gibi siteler olursa iyi olur

Ramin anakartla tam uyumlu değil sanırım 2133 mhz ram tercih etmen daha sağlıklı olabilir. Onun dışında kasa işlemci ve mause padin benimkinin aynısı. Kasada sana şöyle bir ufak kötü yan söyleyeyim fanları çok yavaş devirde dönüyor. Kasada fan kontrol tuşu var ama pek işe yaradığı söylenemez ama hava akışı fanların yavaş dönmesine rağmen yine çok iyi. Pişman etmez seni. Onun dışında güç kaynağını Aerocool kcas 600w ile değiştirme şansız varsa değiştirmeni öneririm. Senin seçtiğinin kabloları kılıf korumalı değil gerek görüntü açısından gerekte uzun vadede kılıflı kablolar daha faydalı olabilir. Son olarak bütçen müsade ederse Gtx 1060 ı almanı tavsiye ederim. Ama rx480 alıcam dersen rx480 de güzel bir ekran kartı seni pişman etmez.

Ramin anakartla tam uyumlu değil sanırım 2133 mhz ram tercih etmen daha sağlıklı olabilir. Onun dışında kasa işlemci ve mause padin benimkinin aynısı. Kasada sana şöyle bir ufak kötü yan söyleyeyim fanları çok yavaş devirde dönüyor. Kasada fan kontrol tuşu var ama pek işe yaradığı söylenemez ama hava akışı fanların yavaş dönmesine rağmen yine çok iyi. Pişman etmez seni. Onun dışında güç kaynağını Aerocool kcas 600w ile değiştirme şansız varsa değiştirmeni öneririm. Senin seçtiğinin kabloları kılıf korumalı değil gerek görüntü açısından gerekte uzun vadede kılıflı kablolar daha faydalı olabilir. Son olarak bütçen müsade ederse Gtx 1060 ı almanı tavsiye ederim. Ama rx480 alıcam dersen rx480 de güzel bir ekran kartı seni pişman etmez.
Evet ramim anakartla uyumlu değil ama kingston hyper x fury lerin 2133 mhz ramlerinden daha uygun zaten ramler 2133 mhz de çalışacağı için sorun yok psu'yu neden degistiriyim gtx 1060 butcem yetmez

Evet ramim anakartla uyumlu değil ama kingston hyper x fury lerin 2133 mhz ramlerinden daha uygun zaten ramler 2133 mhz de çalışacağı için sorun yok psu'yu neden degistiriyim gtx 1060 butcem yetmez
CL değerleri farklı ramlerin fiyat farkı ordan geliyor.
Uyumluluk farkı yaşamazsında monitörü 3600TL nin içine nasıl dahil etcen 10 gün önce 2000TL ye aldım imzamdaki sistemi şimdi kurdan dolayı 2350 olmuş. Seninkiyle aynı hemen hemen üzerine 1000 ekran kartını koy monitöre zaten yer kalmıyor. İşlemci ve ekran kartından kısman gerek.
Edit: Hatta ne kadar bellek kullandığını iyi ölç hdd alacağın paraya 480gb veya 250gb ssd al ben öyle yapıyorum şahsen arşivlerim falan yok hdd ye ihtiyacımda yok.

CL değerleri farklı ramlerin fiyat farkı ordan geliyor.
Uyumluluk farkı yaşamazsında monitörü 3600TL nin içine nasıl dahil etcen 10 gün önce 2000TL ye aldım imzamdaki sistemi şimdi kurdan dolayı 2350 olmuş. Seninkiyle aynı hemen hemen üzerine 1000 ekran kartını koy monitöre zaten yer kalmıyor. İşlemci ve ekran kartından kısman gerek.
Edit: Hatta ne kadar bellek kullandığını iyi ölç hdd alacağın paraya 480gb veya 250gb ssd al ben öyle yapıyorum şahsen arşivlerim falan yok hdd ye ihtiyacımda yok.
Zaten 3600 tl dolar sayesinde 3800 tl ye yükseldi CL değeri nedir açar mısın biraz

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı