RX 480 ve i5 6600 Sistemde GPU Takılıyor

cheval21

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Oyunlarda birer saniyelik donmalar oluyor ve sürekli şekilde. Başka bir arkadaş daha açmış konu ancak cevap alamamış. Birebir aynısını yaşıyorum.
Bu videodaki gibi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

i5-6600 3.6 GHz
Cooler Master Seidon 240mm sıvı soğutucu
RX 480 8 GB GPU
2x8 GB Dual Vengeance Corsair 2400 MHz RAM
Z170A M3 anakart
128 GB Kingston SSD
1 TB WD HDD
GX2 650W 80+ Cooler Master PSU
Windows 10 Pro orijinal
Master Case Pro 5 kasa.

Sistemim bu şekilde ve ilginç bir şekilde GPU Clock'u %10 düşürdüğümde bu donma olayı kayboldu. Bu arada GPU stres testinde direkt bilgisayar kapanıyor ve GPU fanları son hızda dönmeye başlıyor. Bayağı uzun süre bekledim, ekran falan da kapanıyor, sadece fan dönüyor, ekrana güç kesiliyor. Ancak %10 clock Speed düşürdüğümde böyle bir sorun olmuyor. Sizce problem ne olabilir?

Not: Daha önce hiç OC yapmadım sistemimde. Sadece merak ettiğim için düşürdüm clock Speed'i.

Son düzenleme:
Clock speed düşürülünce voltaj da düşüyor olabilir. Bazı grafik kartlarındaki FPS droplaı gibi problemler undervolting ile gideriliyor. Sorun bu olabilir.
PSU markası belirtirseniz iyi olur.

Merhaba arkadaşlar. Oyunlarda birer saniyelik donmalar oluyor ve sürekli şekilde. Başka bir arkadaş daha açmış konu ancak cevap alamamış. Birebir aynısını yaşıyorum.
Bu videodaki gibi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

i5-6600 3.6 GHz.
Cooler Master Seidon 240mm sıvı soğutucu.
RX 480 8 GB GPU.
2x8 GB Dual Vengeance Corsair 2400 MHz RAM.
Z170A M3 anakart.
128 GB Kingston SSD.
1 TB WD HDD.
GX2 650W 80+ Cooler Master PSU.
Windows 10 Pro orijinal.
Master Case Pro 5 kasa.

Sistemim bu şekilde ve ilginç bir şekilde GPU Clock'u %10 düşürdüğümde bu donma olayı kayboldu. Bu arada GPU stres testinde direkt bilgisayar kapanıyor ve GPU fanları son hızda dönmeye başlıyor. Bayağı uzun süre bekledim, ekran falan da kapanıyor, sadece fan dönüyor, ekrana güç kesiliyor. Ancak %10 clock Speed düşürdüğümde böyle bir sorun olmuyor. Sizce problem ne olabilir?

Not: Daha önce hiç OC yapmadım sistemimde. Sadece merak ettiğim için düşürdüm clock Speed'i.

Bildiğimden değil ama düşüncem şu ki ekran kartınızın ısısı yüksek olmasa da tam güçte arıza veren bir parçası olabilir, siz gücü düşürdüğünüzde arıza vermediği için sıkıntı çıkarmıyor, bir bilgisayarcıya veya bildiğiniz ekran kartından anlayan birine götürüp test ettirmeniz faydalı olur.

Sorunu çözdüm,
Termal macun aldım ekran kartını söküp termal macununu yeniledim. Aldığımdan beri yenilememiştim.
Termal macun falan kalmamış kurumuş artık yok gibi bir şeydi.
En son boşta 59 derece olan kart şu an 50 derecelerde seyrediyor.

Ve sıfır takılma cillop gibi :)
Baya yabancı forumlar, Reddit'ler falan her yeri talan ettim benim gibi arayıp çözemeyen arkadaşlar ilk işiniz termal macununu yenilemek olsun.

Ben yandım siz yanmayın :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu çözdüm,
Termal macun aldım ekran kartını söküp termal macununu yeniledim. Aldığımdan beri yenilememiştim.
Termal macun falan kalmamış kurumuş artık yok gibi bir şeydi.
En son boşta 59 derece olan kart şu an 50 derecelerde seyrediyor.

Ve sıfır takılma cillop gibi :)
Baya yabancı forumlar, Reddit'ler falan her yeri talan ettim benim gibi arayıp çözemeyen arkadaşlar ilk işiniz termal macununu yenilemek olsun.

Ben yandım siz yanmayın :)
Birebir aynı sorunu yaşıyorum.Dediğiniz gibi ekran kartının macununu değiştirmekle sorun çözüldüyse hemen yapıyorum :D Bu videodaki voltaj değerli neden bu kadar dalgalanıyor peki? sırf macun ile düzelecek bir sorun mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı