Rx 480 vs RX 570

Ziya altunbay

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistem toplayacakken RX 480 düşünüyordum 570 ve 580 gördüm. Aralarında performans farkı var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
RX480 e OC yapılarak RX580 performansı alınıyor. Şu an ekran kartı alacak vakit değil. Acil değil ise AMD nin Vega Mimarisini bekle. Bu kartlardan 2.5 kat daha performanslı olacaklar.

Mevcut kartın voltaj limitini aşman gerekebilir. GPU şansın yaver gitmişse o değerlere yakın değerde bırakırsın aynısı olmasada olur.
Demek istediğim sonuçta kart aynı kart olacak BIOS da yazsan. Ha BIOS ile saat hızları artmış voltajı artmış ha senin elle OC yapmanla artmış farkeden bişey olmayacak. Kart OC ile çıkamadığı voltaja BIOS ile zorla çıkarsa sorun da olabilir.
BIOS atmak şu senaryoda mantıklıdır, 4 GB model almışsındır aslında 8 GB kartla aynı karttır ama BIOS ile engellenmiştir, bu durumda BIOS ile 4 GB kartı 8 GB yapıyorsan mantıklıdır, diğer türlü yapabiliyorum o yüzden yaptım demekten macera aramaktan öteye geçmiyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı