RX 540 ekran kartı performansı nasıldır?

Blackhuntering

Hectopat
Daha fazla  
Bu yaz muhendislik ve biraz da oyun oynamak (GTA, BF, AC gibi baba oyunlar) için Acer markali PC’yi almayi dusunuyorum. Ekran karti kağıt üstünde üstün bir F/P urunu gibi duruyor. Kullanan veya bu konu hakkinda bilgisi olan paylasabilir mi? Kullanan varsa oyun ici FPS degerlerini merak ediyorum. Bu karti kullanan sayisi cok az sanirim. Çunku YouTube’da dogru durust video yok bu kartla ilgili.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıktaki ekran kartıyla Delta Force Black hawk down ve Counter-Strike 1.5 oynayabilirsin. Onun dışındakileri kasmaya başlayacaktır.

Kaç yaşındasın bilmiyorum ama sanırım buraya eğlence için ve insanlara yanlış bilgi vermek için gelmişsin. Radeon 540X ekran kartıyla e-spor oyunları rahatlıkla oynanabilir. CS:GO, Zula, LoL ve bunun yanısıra GTA 5, PUBG(fakat PUBG Lite oynamanız FPS bakımından daha yararlı olur.) bu düzeydeki oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Başlıktaki ekran kartıyla delta force black hawk down ve counter strike 1.5 oynayabilirsin. Onun dışındakileri kasmaya başlayacaktır.
Abartının babası bir yorum olmuş.
Bende bu karttan daha güçsüz R5 M330 kart var ve ben CS:GO'yu bile orta ayarlarda 100 FPS'de oynuyorum.
CS 1.5-1.6 bunlardan kat kat daha hafif. İroni bir yorum olsa bile acayip dengesiz.

Benim yorumuma abartı yada saçma cevap veren arkadaşlar olmuş. Adam oraya parantez açmış BABA oyun demiş. O ekran kartı ile baba oyun yazınca bende durumun ne kadar ciddi olduğunu göstermek amacı ile en kötü oyunları yazdım. CSGO dediğiniz oyun çok hafif bir oyun. Heralde oynayacaktır. Spor oyunlarından bahseden kim? Adamın yazdığı yazıyı okuyun önce, sonra cevap yazın.
Tekrar söylüyorum. O ekran kartı ile istediğin hiç bir oyunu oynayamazsın. Oynayamamaktan kastım PC nizin çalıştırıp çalıştırmaması değil. FPS düşüklüğünden sebep oynayamazsınız.
Ek olarak youtube'ta video olmadığını belirtmişsiniz. Olmaması çok normaldir. Çünkü çok eski bir kart ve bir o kadar performans açısından düşük.

Benim yorumuma abartı yada saçma cevap veren arkadaşlar olmuş. Adam oraya parantez açmış BABA oyun demiş. O ekran kartı ile baba oyun yazınca bende durumun ne kadar ciddi olduğunu göstermek amacı ile en kötü oyunları yazdım. CSGO dediğiniz oyun çok hafif bir oyun. Heralde oynayacaktır. Spor oyunlarından bahseden kim? Adamın yazdığı yazıyı okuyun önce, sonra cevap yazın.
Tekrar söylüyorum. O ekran kartı ile istediğin hiç bir oyunu oynayamazsın. Oynayamamaktan kastım PC nizin çalıştırıp çalıştırmaması değil. FPS düşüklüğünden sebep oynayamazsınız.
Ek olarak youtube'ta video olmadığını belirtmişsiniz. Olmaması çok normaldir. Çünkü çok eski bir kart ve bir o kadar performans açısından düşük.
Bahsettiğim ekran kartı (R5 M330) ile Battlefield 1, Resident Evil 7 gibi oyunlar rahatça 50-60 kareye yakın oynanırken, Battlefield V gibi biraz daha üstteki oyunlar ise 30 kareye yakın oynanabilmekte.
Kaldı ki RX 540 R5 M330'a nal toplatabilecek bir kart. Sizin "oynanabilir FPS değeri" limiti en az 200 sanırım.
Fazla abartı bir yorum olmuş, sonuna kadar da arkasındayım.
E-spor oyunları rahatça oynanabilir bu kartla, üstündeki bir kısım oyunda da oynanabilirlik limiti olan 60 FPS'yi rahatça sağlayacaktır. Fakat uzun vade için pek fazla iyi bir kart değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı