RX 550 4 GB için işlemci önerisi

CreyenteDino

Femtopat
Öncelikle iyi günler sevgili arkadaşlar. Bu tarz bir forum sitesine ilk defa üye oldum yanlışım olursa şimdiden kusura bakmayın.

RX 550 4 GB ekran kartına sahibim. 2x4 DDR 3 RAM'lerim var. RX 550 için onu besleyebilecek bir işlemciye ihtiyacım var. Genellikle oyun oynamak için kullanacağım. Rainbow Six Edge, Apex Legends, CS:GO, Forza Horizon 4 oyunlarını oynamayı planlıyorum. Bu oyunlarda iyi performans verebilmesi bana yeter. Her oyunu high da oynayan bir insan değilim. 1080p de akıcı bir oyun deneyimi sunabilecek bir öneriniz var mı?
(Şu an halihazırda bir birikimim var ama en doğru işlemciyi bulmadan kafamdan bir para biriktirip daha sonradan yetersiz kalmasını istemediğimden bu siteden yardım alıp işlemciyi belirledikten sonra birikimimi tamamlamak daha mantıklı geliyor o yüzden net bir bütçe söylemedim ama önerirken bana bütçelerini de söylerseniz mutlu olurum)

Şimdiden yardım arkadaşlara teşekkür ederim.

Kusura bakmayın arkadaşlar hemen dönemedim, ana kartım Intel H61
Anakart nedir? Anakartatan bağımsız olarak i5 9400F diyebilirim.
RX 550 ile Apex oynayamazsin gibi geliyor, GTX 1650 ile Low-medium ayarlarda 100FPS uzerine cikmiyor. Bütçen ne kadar?

Apex konusunda bende öyle düşünüyorum en azından çözünürlük düşürüp oynarım gibi me geliyor.

Geri
Yukarı