RX 550 4 GB için uyumlu işlemci önerisi

alikopter

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, RX 550 ekran kartı olan bir sisteme sahibim. Intel i5-3570 işlemcim bulunuyor. Bunu güncellemek istiyorum, ekran kartına yetebilecek bir işlemci önerebilir misiniz? i7 yüksek nesiller gibi değil de, mesela i5 kaçıncı nesil önerinizdir? Veya AMD üzerinden ne alabilirim?

Anakart'ımın görünen ismi yok sanırım.
To be filled by o. E. M yazıyor.
Anakartım Esonic H61.
Öğrendim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
H61 chipset 2. ve 3. nesil uyumlu oluyor. Kullandığınız işlemci zaten en iyi i5 xD. Velhasıl anakart yenilemeniz gerekiyor daha üst nesilleri kullanabilmek için.

H61 chipset 2. ve 3. nesil uyumlu oluyor. Kullandığınız işlemci zaten en iyi i5 xD. Velhasıl anakart yenilemeniz gerekiyor daha üst nesilleri kullanabilmek için.
Anakart yenilersem RAM ve ekran kartını da mı güncellemem gerekecek? Hangi anakart modelini ve işlemciyi alabilirim yardımcı olur musun?

Anakart yenilersem RAM ve ekran kartını da mı güncellemem gerekecek? Hangi anakart modelini ve işlemciyi alabilirim yardımcı olur musun?
Hocam şöyle söyleyeyim, intelin 2. nesilinden tutun 5. 6. nesiline kadar tüm işlemciler aşağı yukarı aynı performansları verir. (güçlü olan işlemciler) 8. nesil ve üzeri ddr4 ram destekli bir anakart, işlemci ve DDR4 ram almalısınız ki daha iyi performans alabiliyorum diyesiniz.

Geri
Yukarı