RX 550 + AMD Phenom II X6 1055t düşük performans

Nulladeus

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD RYZEN 5 4500. GPU: RTX 2060 6GB 192Bit RAM:16GB (8*2) 3200MHZ. ANAKART: GIGABYTE A520M-K A520
Meslek
Bayi Sahibi
Merhaba aşağıdaki sisteme sahibim. Neredeyse bütün oyunlarda internet üzerindeki benchmarklara kıyasla düşük FPS problemi yaşıyorum. İşletim sistemimi değiştirmeyi, AMD performans ayalarını yapmayı ve Windows üzerinden yapılabilecek performans ayarlarını yaptım ancak yine de düşük FPS alıyorum. Sizce sorun nedir?

CPU: AMD Phenom II X6 1055t.
GPU: RX550 2 GB 64 Bit.
RAM: 12 GB DDR3 1333 MHz.
Anakart: ASUS M4A87td.
HDD: 1TB 5400 RPM

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun işlemci, anakart ve ram. İnternette her gördüğün benchmark tablosu veya videosu tam anlamıyla benzer olacak diye bir şey yok. RAM mhz değeri videodakine oranla daha düşük muhtamelen, Phenom II X6'nın ahım şahım oyun perfromansı olduğu söylenemez güncel oyunlarda problem yaşarsın 2015 öncesi çıkan oyunlarda muhtamelen problem olmaz.

Hangi oyunda düşük performans alıyorsun ve ne gibi bir beklentin var?

Story oyunlar mı oynuyorsun yoksa dandirik MMO oyunlarda mı vakit geçiriyorsunuz? MMO shooter FPS oyunlarında haritada oyuncu sayısı arttıkça işlemciye daha fazla yük biner.

Sorun işlemci, anakart ve RAM. İnternette her gördüğün benchmark tablosu veya videosu tam anlamıyla benzer olacak diye bir şey yok. RAM MHz değeri videodakine oranla daha düşük muhtamelen, Phenom II X6'nın ahım şahım oyun perfromansı olduğu söylenemez güncel oyunlarda problem yaşarsın 2015 öncesi çıkan oyunlarda muhtamelen problem olmaz.

Hangi oyunda düşük performans alıyorsun ve ne gibi bir beklentin var?

Story oyunlar mı oynuyorsun yoksa dandirik MMO oyunlarda mı vakit geçiriyorsunuz? MMO shooter FPS oyunlarında haritada oyuncu sayısı arttıkça işlemciye daha fazla yük biner.

GTA 5, Sekiro, LoL, Witcher 3, Yakuza serisi ve benzeri oyunlarda benimle aynı sisteme sahip insanlardan bile daha dalgalı ve düşük FPS almaktayım.

Örnek teşkil etmesi için aşağıdaki videodaki oyunlarda bile daha düşük ve dalgalı FPS alıyorum.

www.youtube.com/watch?v=oURARWhEEPk

Dip not: Oynadığım oyunların hepsi 1400x900 çözünürlüğünde.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı