RX 550 Ekran kartı görüntü vermiyor

Berat..

Hectopat
Merhaba. eski sisteme taktığım RX 550 ekran kartından görüntü alamıyorum. Sistem düzgünce açılıyor gibi görünüyor. Ekran kartı dahil fanlar dönüyor. HDMI to VGA ara kablo kullanıyorum sorun kabloda olup olmadığını öğrenmek için TV' ye direkt HDMI kablo ile bağlamayı denedim fakat yine görüntü alamıyorum. Dönüştürücü de önceden çalışıyordu.

Bilgisayarda şu anda GT 9500 ekran katı bulunuyor.
300W PSU
İ5 2400S işlemci var.
Anakartla ilgili bilgiyi aşağıya alıntıladım.

Ekran Alıntısı.PNG

Dönüştürücü işi çok sıkıntı mesela TV Box'da çok güzel çalışırken bilgisayarda mor ekran gösteriyordu. Veya Televizyona bağladığımda çizgiler çıkıyordu. Başka bir dönüştürücü dene. Yakınında Bilgisayarcı varsa ödünç al dene çalışırsa satın al.

Dönüştürücü işi çok sıkıntı mesela TV Box'da çok güzel çalışırken bilgisayarda mor ekran gösteriyordu. Veya televizyona bağladığımda çizgiler çıkıyordu. Başka bir dönüştürücü dene. Yakınında bilgisayarcı varsa ödünç al dene çalışırsa satın al.

Şöyle söyleyeyim, donüştürücüsüz şekilde denedim. HDMI ile direkt TV'ye bağladım yine bir sonuç alamadım. Ayrıca dönüştürücü başka bir ekran kartını çalıştırıyor. Kaldı ki önceden başka bir PC'de aynı dönüştürücü ile kullanılıyordu. Yani pek sanmıyorum dönüştürücünün sıkıntı olduğunu.

Geri
Yukarı