Çözüldü RX 550 ile VGA girişli monitörde görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pterodactyl

Centipat
Merhaba, sistemim yeni ve stok olmadığı için mecburen sisteme göre düşük bir ekran kartı tercih etmek durumunda kaldım. Monitörüm VGA bir monitör ve ekran kartının üzerinde DVI/HDMI/DP şeklinde 3 tane giriş var. Eski bilgisayarımda çalışan VGA kablomu dönüştürücüyle DVI girişine bağladım ancak görüntü alamadım. Bir başlıkta RX 550'nin ek güç kablolarını kullanmadan tak çalıştır bir ekran kartı olduğu için güncel bir anakartın bu ekran kartını desteklemediği şeklinde bir şey okudum. Sizce sebebi bu mu, yoksa dönüştürücümde sorun olabilir mi? Elimde şu anlık sadece VGA-DVI dönüştürücü var. HDMI bulursam onu da deneyeceğim. Anakartım ASUS ROG STRIX B550-E GAMING, ekran kartım Sapphire RX550 2 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Buyuk ihtimalle aktif bir donusturucu kullanmadigindan kaynaklaniyor. HDMI veya DP kablosu alip onunla bagla.

Biraz araştırınca anladım. Anladığım kadarıyla DVI aktif dönüştürücü değil ve sinyali dijitale çeviremiyor. Eğer ekran kartı kendi dönüştürme yeteneğine sahipse o şekilde çalışabiliyor. Benim kartım sahip değil sanırım ve bu yüzden DVI çalışmadı. Bu yüzden analog sinyali çevirebilen aktif bir dönüştürücü kullanmam gerekiyor. Onun için de HDMI ve DP dönüştürücü gerekiyor. Doğru anlamış mıyım?
B550 gaming edge wifi ile rx550 kullanıyorum sıkıntı yok. Hdmı ile bağlı. Dönüştürücünüzde sorun vardır.
Teşekkürler o zaman sıkıntı dönüştürücüde. HDMI ya da DP ile deneyeceğim.
Biraz araştırınca anladım. Anladığım kadarıyla DVI aktif dönüştürücü değil ve sinyali dijitale çeviremiyor. Eğer ekran kartı kendi dönüştürme yeteneğine sahipse o şekilde çalışabiliyor. Benim kartım sahip değil sanırım ve bu yüzden DVI çalışmadı. Bu yüzden analog sinyali çevirebilen aktif bir dönüştürücü kullanmam gerekiyor. Onun için de HDMI ve DP dönüştürücü gerekiyor. Doğru anlamış mıyım?

Teşekkürler o zaman sıkıntı dönüştürücüde. HDMI'ya da DP ile deneyeceğim.

HDMI dönüştürücüyle bağladım ve sorun çözüldü görüntü alıyorum 🤗
Buyuk ihtimalle aktif bir donusturucu kullanmadigindan kaynaklaniyor. HDMI veya DP kablosu alip onunla bagla.

B550 gaming edge wifi ile rx550 kullanıyorum sıkıntı yok. Hdmı ile bağlı. Dönüştürücünüzde sorun vardır.
Teşekkürler o zaman sıkıntı dönüştürücüde. HDMI ya da DP ile deneyeceğim.

Teşekkürler o zaman sıkıntı dönüştürücüde. HDMI'ya da DP ile deneyeceğim.

HDMI dönüştürücüyle bağladım ve sorun çözüldü görüntü alıyorum 🤗

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı