RX 550 sistem alınır mı?

Hocam şu videoda oyun performansları bana göre gayet yeterli ama bir sorun çıkar diyorsanız almayacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
R3 1200, i5 3570 e rakip galiba.

Hocam satıcı ile konuşup 3750 TL yapabilirim.
3500 e yakın düşürmeye çalışırsan iyi olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Senin için birkaç oyuna girdim mesaj kirliliğinden aklın bulanmasın diye. GTA5 hikaye modunda çok yüksek/yüksek karışık ayarlarım varmış. Ve bu şekilde ortalama 1080p'de 60FPS alıyorum. Kuzeye doğru 50lere düşüyor ama çim orman kalitesini bilerek düşürmüyorum, o yüksekte. Online'daki stunt haritalarında FPS'in artar.

Sea of Thieves oynuyorum çok fazla. Ayarlarımı tam hatırlamıyorum ama göz zevkime önem veririm, Orta yüksek karışık ayarlarım vardır muhtemelen. O da 60FPS ortalama.

TruckersMP girerim sıkılınca. Onda da yüksek ölçeklendirme orta ayarlarda, yüksek texture da ortalama 60FPS alıyorum. Yoğun yerlerde 45, sakin birkaç kişinin olduğu yerlerde 80 gibi gibi. Bu fark da texture'dan kaynaklı ama alacağın sistemdeki 8GB ram yetmeyebilir.

Forza4'de orta ayarlardaydı sanırsam sabit 60FPS oynayabiliyordum. Oyunun kendi yaptığı ayarlardı ancak kalite modunu hatırlamıyorum. Zevkli zevkli oynarsın ama.
1663187566740.png

1663187597988.png

1663187579304.png
1663187588120.png

1663187612738.png

Valorant'ta ortalama 240FPS üstü oynuyorum. Tabii bunda işlemci farkı vardır ama sen de rahat 150 üstü alırsın bu ayarlarda.

Rocket League yüksek ayarlarda 75FPS sabit alıyorum.

Geçen sene birkaç defa PUBG girmiştim ama ayarları hatırlamıyorum onda da görüntü çok bozulmadan 60FPS sabit alabiliyordum.

Merak ettiğin başka bir oyun varsa sorabilirsin. Oynadıysam veyahut performansını biliyorsam bilgilendiririm. Vereceğin paranın hakkını gayet iyi verecektir. Daha sonrasında istersen OC yaparsın o zaman da mutlu edecektir. Zaten bu karttan kimse ultra ayarlarda 144fps performans beklemesin bir zahmet. Veyahut 2-3bin fazlası sistemlerle karşılaştırmasın. Döneminin tatlı bir giriş seviye kartı. Gayet de bütçe dostu.

@Kyrie Irving 2 hafta önce RX 580 aldım, genel olarak 500 serisi mi beğenilmedi yoksa problem RX550'de mi diye merak etmiştim.

Yok hocam bende RX 560 896 sp vardı Forza Horizon 4 yüksek ayarlar çok rahat +60 FPS alıyordum. Ama Forza Horizon 5 önerilen ayarlar oyunun hazır yüksek ayarlarıydı ama 20-30 FPS alıyordum. Şimdi RX 6600 geçtim Ultra Extreme ayarlar 1080p 8X MSAA ile 80 FPS.

@Kyrie Irving harika hocam, kalite zevk verir. İmkanım olsa değiştirmeyi düşünüyorum yeni nesil bir kart ile.

Yani nesil olmasa bile RX 570, 580 alsanız çok rahat edersiniz. https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ustu-msi-gaming-x-rx-570-4gb-1049771891/detay
hala düşük bütçe için mükemmel kart.

İşlemci anakart hep giriş seviyesi kasa PSU da pek iyi sayılmaz günümüzde tek kanal RAM yetersiz yine de bunlara rağmen bu fiyata bilgisayar kalmadı 3500 gibi düşürebilirsen bir de yanına +8RAM eklemesi yaparak kullanırsan tatmin edecektir.

Mario mu oynayacaksın? Oyun oynayacaksan GTA 5, Forza serisini falan oynarsın bence. Yetersiz kalıyor dostum sonra pişman olup satmaya çalışma.

Kardeşim aynı kartı kullanıyorum. GTA 5'te high ayarlarda 55-60 FPS, Forza4'te 60 FPS, Forza5'te ise 45-50 FPS arası alıyorum. RX550 düşmanlığı nereden geliyor?

Geri
Yukarı