RX 550 sistem nasıl?

Dosya Ekleri

• IMG_20230126_200026.jpg
    IMG_20230126_200026.jpg
    129,2 KB · Görüntüleme: 22
Tamamdır kral sağ ol. Ben bu RAM'leri kaça satabilirim, kaçtan gider? Gelince ilk iş RAM'leri satıp 16 RAM almak istiyorum 3200 MHz civarında. Direkt 16 mı mantıklı olur 8+8 mi? Bana 8 GB RAM önerisinde bulunur musunuz bu anakarta uyumlu?

@Froster_xx yok onlar MHz. DDR3 destekliyor anakartı sadece. Maksimum 3000 MHz destekliyor ve 64 GB destekliyor bu arada. Ve de XMP açabiliyorsunuz onu açmayı unutmayın alınca BIOS'tan.

Ha bir de kral bu anakart bayağı sağlam değil mi? Hakkında bayağı olumlu şeyler duymuştum. Allah nasip ederse 4-5 yıl sonra sağlam bir işlemci alsam, atıyorum AMD Ryzen 9 gibi kaldırır mı işlemci?

@Froster_xx yok onlar MHz. DDR3 destekliyor anakartı sadece. Maksimum 3000 MHz destekliyor ve 64 GB destekliyor bu arada. Ve de XMP açabiliyorsunuz onu açmayı unutmayın alınca BIOS'tan.

GTA 5'i mi 720p düşükte oynatıyor RX 550? O kadar da zayıf bir kart değil abartmayın. 720p orta yüksek karışık oynatır RX 550. 2010 oyunları mı? Saçmalama istersen, RX 550 daha yeni oyunları da oynatabiliyor. Ha, güncel AAA oyunlar için diyorsan doğru diyorsun ama diğerlerine asla katılmıyorum.

@Froster_xx yukarıdaki @UPSLY tarafından paylaşılmış APU sisteme bakabilirsiniz.

O kart artık girişinde giriş bir seviyesi 4 GB olduğuna aldanmayın bende GT1030 vardı ve perforamnsları aşağı yukarı aynı geçip 2010 oyunları oynamak istiyorsa alabilir ama şu an için o kart 720p Low'dan da aşağısı.

GTA 5'i Low ayarda giriyorsunuz ama

@Froster_xx Anakartın kaldıracağı en güçlü işlemci i7-4790K yani intel işlemcisi ve aldığın bilgisayarın içindeki işlemci ile arasında 7-8 FPS fark varmış teste baktım da şimdi hatta daha da fazla yani. AMD işlemciye geçemezsin bu anakartla çünkü intel için bu anakart. RAM`ler açısından 4x2 diyor yani direk 1 tanesini satıp 16 GB alırsın 20 GB yaparsın yeterde artar. Ve birde PSU 500 Watt yetmeyebilir.

Benim sana tavsiyem alma bu bilgisayarı çok pahalı. 2`den aşağı 1900 falan RX580, 600 Watt 0 PSU falan alıp yap yoksa böyle toplu şekilde pahalıya denk geliyor ve ileride yükseltmen gerekecek ve daha da pahalıya kaçıcak.

6000 TL`ye şöyle bir sistem topladım ve ekran kartı hariç daha iyi:

Sadece üzerine 175 TL koyacaksın ekran kartını param güvende ile aldığın için ama bu topladığım senin alacağından daha iyi belki ekran kartı dışında.

Hatta 150 TL koyacakmışsın. Artı anakartı 128 GB`a kadar ve Ryzen 9 5900X`e kadar destekliyormuş Bios`u güncellersen eğer.

Son düzenleme:
GTA 5'i mi 720p düşükte oynatıyor RX 550? O kadar da zayıf bir kart değil abartmayın. 720p orta yüksek karışık oynatır RX 550. 2010 oyunları mı? Saçmalama istersen, RX 550 daha yeni oyunları da oynatabiliyor. Ha, güncel AAA oyunlar için diyorsan doğru diyorsun ama diğerlerine asla katılmıyorum.

@Froster_xx yukarıdaki @UPSLY tarafından paylaşılmış APU sisteme bakabilirsiniz.

Hocam bir tane yeni oyun söyler misiniz?

Geri
Yukarı