RX 550 sistem oyunda donuyor

ttekeci

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
8 gb
SSD veya HDD modeli
HDD 1TB
Ekran kartı
Sapphire Radeon RX550
Anakart
ASUS P5KSE
İşlemci
İntel Core 2 Extreme Q6850
Arkadaşlar merhabalar, uzun uzadıya anlatacağım ama idare ediniz, forumdaki diğer konuları okudum ancak benzerlikler olsa da birebir çözüm bulamadım.

Anakart: ASUS p5k SE.
Ekran kartı: Sapphire Radeon RX 550.
İşlemci: Intel Core 2 Extreme Q6850.
RAM= 8 GB (Kingston) DDR2.
HDD = 1TB (hddtune sağlam test)

Olayımız şöyle bilgisayar açılırken anakart ekran görüntüsü bölümünde böyle ekranda beyaz siyah çizgiler var ancak sadece anakart marka bölümünde ardından sıkıntımız kalmıyor, bilgisayar açılıyor her şey iyi rahat rahat saatlerce takılıyorum bilgisayarda, ancak ne zaman oyuna girsem ki bu oyunda LoL, girdikten 3 - 5 dk sonra(belli olmuyor) tak ekran donuyor klavye + mouse kilitleniyor sonra ekran sıfırlanır gibi olup yeniden devam ediyor ve bazen de sadece öyle kalıyor reset atmak durumunda kalıyorum. Prime 95 işlemciyi birçok kez teste tabii tuttum sıcaklık Max 73C ve bir sıkıntı gözükmüyor, FurMark ile ekran kartını 1 saat boyunca teste tabii tuttum sıcaklık 71C geçmiyor ve gayet akıcı, ancak ne yaparsam yapayım bu sorunu çözemedim, sürücüler güncel bir sıkıntı yok.

Not: Bu ekran kartını yeni aldım. garantisi devam ediyor, daha öncesinde NVIDIA GT630 1GB vardı. onda da oyunda sıkıntı vardı ancak donma yoktu bu direkt oyundan atıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ram anakart beni değiştir diye bağırıyor hocam.

Evet haklısınız, şu anki sistemle devam edeyim demiştim internetten baktığım kaynaklarda bir sıkıntı olmıycağı yazıyordu ona güvenerek girdik ekran kartına velakin durum üzücü.

Darboğaz söz konusu ve işlemci ile ekran kartının uyumsuzluğu ortada
Haklı olabilirsiniz hocam ancak internet testlerinden alıntılıyarak diyorum %1,2 gibi çok minik bir oranla darboğaz yapacağı söylenmişti bunun üzerine aldım ekran kartını üzdü gene.

Evet haklısınız, şu anki sistemle devam edeyim demiştim internetten baktığım kaynaklarda bir sıkıntı olmıycağı yazıyordu ona güvenerek girdik ekran kartına velakin durum üzücü.

Haklı olabilirsiniz hocam ancak internet testlerinden alıntılıyarak diyorum %1,2 gibi çok minik bir oranla darboğaz yapacağı söylenmişti bunun üzerine aldım ekran kartını üzdü gene.
DDR2 ram kullanıyorsunuz. Sıkıntı bir sistem. İstiyorsanız sizin için bir sistem toplayabilirim eğer bütçe belirtirseniz.

Geri
Yukarı