RX 550 sistemde FPS düşüyor

Schlitz

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,

1607811903412.png

Bu işlemcinin üstüne RX 550 almış bulunmaktayım. Valorant'ta FPS'im 200 görürken arada tırmalar şekilde düşüşler oluyor.

Bunu AMD Radeon Software ile çözme şansım var mı?

Güç Tasarruf modu vesaire bir şeylerle oynasam, yoksa işlemcim kötü olduğu için mi böyle oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ile alakalı. Aynı sorunu bende yaşıyordum oyunlarda böyle 2-3 sn oyun tırmalanıyordu. İşlemciye overclock yapınca düzelttim. Eğer çok ısınmıyorsa işlemciniz 3.3 - 3.4 GHz kurtarır. Daha yükseklere isterseniz rahatlıkla çıkabilirsiniz.

i3 ikinci nesil işlemcim, RX 550 2 GB Ekran kartım var. +120 FPS Oynatıyor akıcı. Muhtemelen oyun ayarlarında bir şey açma/kapaman gerekiyor.

nasıl yapabilirim?
İşlemci ile alakalı. Aynı sorunu bende yaşıyordum oyunlarda böyle 2-3 sn oyun tırmalanıyordu. İşlemciye overclock yapınca düzelttim. Eğer çok ısınmıyorsa işlemciniz 3.3 - 3.4 GHz kurtarır. Daha yükseklere isterseniz rahatlıkla çıkabilirsiniz.
pardon böyle olacaktı
nasıl yapabilirim?

İşlemciyi OC yapması muhtemel görünmüyor. Oyunla ilgili bir sorun olmasının yanı sıra diskle ilgili bir sorunda olabilir. PC'yi yeni açtığında veya oyundayken görev yöneticisinin performans bölümünden diskin sürekli %100 kullanımda olup olmadığına bakın. Eksilmeden %100 gösteriyorsa onu çözmek için bir yol izleyin.

İşlemciye overclock yapma yazıp Google'de çıkan yönergeleri takip edin. Ama işlemcinizin ısınmadığından emin olun. Korkmayın çok kolay bir işlem. İşlemci sıcaklığına HWMonitor uygulamasından bakabilirsiniz.
Arkadaşın işlemcisi zaten OC yapmaya imkan vermiyor. Turbo boost'tan bahsediyorsanız kendisi zaten ihtiyaç duyduğunda otomatik olarak yükseltiyor. Yine de turbo özelliğinin açık olup olmadığını kontrol edebilir.

Geri
Yukarı