RX 550 Sistemde görüntü bozuluyor ve görüntü donuyor

Daha fazla  
Merhabalar Technopat'ta yeniyim. Şöyle bir sorunum var, bir ekran kartı aldım (RX 550) ekran kartını bilgisayara takınca görüntü kullanılamayacak kadar bozuk geliyor. Sorunun ekran kartından kaynaklandığını düşünüyordum ama 3 kere servise gönderdim her seferinde sorun olmadığı iletildi. Başka bir PC'ye takınca da görüntüyü sorunsuz aktardığını gözlemledim ve bilgisayara daha eski bir ekran kartı taktığımda sorun çıkmıyor. Eğer sorunun kaynağını tespit edersem değiştireceğim ama sorun şu ki bilgisayardaki sorun hangi bileşenden kaynaklanıyor?

Bilgisayarın özellikleri:
İşlemci: Intel Core i5 660.
Anakart: Intel H55.
RAM: DDR3 8 GB.
Ekran kartı: RX 550 4 GB.

Merhabalar Technopat'ta yeniyim. Şöyle bir sorunum var, bir ekran kartı aldım (RX 550) ekran kartını bilgisayara takınca görüntü kullanılamayacak kadar bozuk geliyor. Sorunun ekran kartından kaynaklandığını düşünüyordum ama 3 kere servise gönderdim her seferinde sorun olmadığı iletildi. Başka bir PC'ye takınca da görüntüyü sorunsuz aktardığını gözlemledim ve bilgisayara daha eski bir ekran kartı taktığımda sorun çıkmıyor. Eğer sorunun kaynağını tespit edersem değiştireceğim ama sorun şu ki bilgisayardaki sorun hangi bileşenden kaynaklanıyor?

Anakart: Intel h55.

Kablo olma ihtimalim.

Bu konu beni aşar o zaman bilgili hocalarıma bırakayım. Ama bir ihtimal driver ı DDU ile silip tekrar yükler misiniz?
Driverlar şu an yüklü değil ekran kartını takınca driverları yükleyemiyorum görüntü bozuk olduğu için. Anakarttan görüntü alarak yükleyince de ekran kartını takıp masaüstü açıldığında sadece beyaz ekran gözüküyor.

Anakart: Intel h55.

Ekran kartının diğer bilgisayarda çalıştığına emin misin? Belki takılıyor fakat görmüyordur.

Ekran kartının diğer bilgisayarda çalıştığına emin misin? Belki takılıyor fakat görmüyordur.
Evet hiçbir sorun olmadan masaüstünü açtı masaüstünde de hiçbir bozukluk yoktu. Benim bilgisayarımda denediğimde ise masaüstünün yüklenme işaretinde bozukluk başlıyor (bios kısmında bozukluk yok).

Evet hiçbir sorun olmadan masaüstünü açtı masaüstünde de hiçbir bozukluk yoktu. Benim bilgisayarımda denediğimde ise masaüstünün yüklenme işaretinde bozukluk başlıyor (BIOS kısmında bozukluk yok).

Bu mesaj bana hatalı geldi hatası şimdi düzeldi bu arada. Hala takılıysa aygıt yöneticisinden ekran sürücülerine girip kontrol eder misin?

Bu mesaj bana hatalı geldi hatası şimdi düzeldi bu arada. Hala takılıysa aygıt yöneticisinden ekran sürücülerine girip kontrol eder misin?
Şu an takılı değil geçen gün başka bir arkadaşın bilgisayarında denemiştim ve görüntü olarak dediğim gibi hiç sorun çıkmamıştı. Önümüzdeki günlerde tekrardan denerim. Ben biraz daha anakartta veya işlemcide bir uyumsuzluk olabileceğini düşünüyorum.

Şu an takılı değil geçen gün başka bir arkadaşın bilgisayarında denemiştim ve görüntü olarak dediğim gibi hiç sorun çıkmamıştı. Önümüzdeki günlerde tekrar denerim. Ben biraz daha anakartta veya işlemcide bir uyumsuzluk olabileceğini düşünüyorum.

Bilemiyorum ki bende bugünde çok işim var yardımcı olamıyorum.

Geri
Yukarı